Platonik

Platonik
15 Eylül 2007 tarihinde eklendi, 31 kez okundu.

Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun.. içim yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan, özel oluyor.

Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere, gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan, senin auran sinmiş havaya.. Sanki seni soluyorum.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni..Hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Ey uzak uzak baktığım.. göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim. Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm.

Bu sayfadaki mektup ÖZEL ARABUL tarafından yazılmıştır.

Etiketler:

Platonik Konusuna  11  Yorum Yapıldı
  1. Elif diyor ki:

    Süper ya sanki beni anlatıyor benim yaptıklarımı çok güzel vallaha..

  2. Elif diyor ki:

    Süper yha vallaha göz yaşlarımı tutamadım sanki benm yaptıklarım …

  3. Anonim diyor ki:

    Gözde Seni O Kadar Seviyorum Özlüyorum Ki Bindiğin Otobüslerde Seni Arıyo Gözlerim Her Kenan Doğulu Dinlediğimde Çıkmıyosun Aklımdan Hani dinlerdinya Dans Ederdik Ya Arkadaşken Bakardım İçten Gözlerine Göz Bebeklerinde Kaybolurdum Beni Kendime Getirirdin Bana Samet Demeni Özledim Sevgilin Olamadım Arkadaşın da Olamadım Nefret Ediyorum Kendimden Ama Sen Mutlu Ol Sen Huzurlu Ol Üzülme Beni Unutsanda Nefret Etsende Ben Seni yılla Geçsede AK düşsede Saçlarıma Ama da Olsam Tutmasada Ellerim Seni Anıp Hatırlayacağım Seni Seveceğim GÖZDEM Affet Sana Layık Biri Olamadım Başaramadım Arkadaşın Olmayı 8 Seneden Sonra Mutsuz Oldum Sen Yokdun Çünki 2 yıldır Yoksun Hayatımda Bende Yaşamıyorum Sanki 2 Yıldır GÖZDE SENİ CANIMDAN ÇOK SEVİYORUM BİRTANEM…

Sayfa başına git