Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Hasret Şiirleri

Tenimi ikiye böldüm bu gece İçimde çöllerin güz fırtınası Adını yazdır öbür yarıma Okunmuyor imla hatası Unuttu bedenimi her bir hücresi Suya yazılmış bir aşk gecesi Nefesim yetmiyor,yapma nafile Aşkı yakmak bundan sonrası Çocuk bir gülüşle yatsam dizine Mor sancılar var ya, tam yüreğimde Çizilmemiş resim gibi yoksun,yoksun Aşkı yakmak bundan sonrası
Özledim seninle sohbet etmeyi   Yüzüne bakınca içimi titr etmeni özledim   Bir kahveni içip telve sinde surat ekşitmeyi   Senin yüzünden bıraktım artık sigara da içmeyi   Özledim karşıma alıp seni kendimi sarhoş etmeyi   Özledim yasaklardan söz ederken kibarca reddedilmeyi   Özledim sen karşımda iken göz göze gezinmeyi   Özledim şarkılardan şiirlerden hatıralardan bahsetmeyi   Özledim bir tablo seyreder gibi endamını seyretmeyi   Senin için kendime...
  Doğduğun gün ne çirkindin be kardeş Heryerin buruş buruş kırışık Ağzın fırın kadar avaz avaz Ne doymayı bilirdin ne susmayı Öylece yatardın tavana karşı Ninni sesimde gülücükler saçardın Ne anladıysan bu kadar gülecek Uykumun en güzel yerinde Saat 04.00 de ne isterdin Ciyak ciyak O yıllarda kitaplarım defterlerimde Uğramıştı gazabına Şaka bir yana seni çok özledim be kardeş Aynı kandan aynı candan mı...
Beni... Öperken... Koklayışını... Şimdi nasıl özlüyorum; Bilemezsin! .. Tamam kulağımın dibinde aldığın nefesin "içinde" oluşumu... Ve işte o derin nefesle içine doluşumu... Şu an nasıl da hissediyorum! .. İçime... Şimdi içime uçan balonlar savruldu yine! Şimdi yine içimin göklerine başını sürüyor bu balonlar; mırıldayan pisiler gibi! .. Şimdi yine, boynumda titremeler duyuyorum... Terliyorum; buharlaşıp, solunmak isteyen buğular gibi! .. İçimde; İçine ateş...
Öyle suskundu ki yüreğim sende Hiç söyleyemedim seni sevdiğimi Oysa haykırışlarımdaydın Sensizliğin acıttığı her an yüreğimde Yokluğunda isyanları bitmeyen ben Yanımdayken sessizliğe bürünürdüm Oysa aşk doludu sözlerim Her hecesi senle süslüydü şiirlerimin Seni düşündüğü zaman Kelebeklere mesken olan yüreğim Sen gelince hüzün bulutlarına misafir olurdu Oysa hislerimdeydin... Yürekten dökülen her kelimeydin... Öylece bakarken gözlerim sana Haykırırdı yüreğim SENİ SEVİYORUM diye Dilim sussada Ama ben sana hiç...
Ben, Yağmuru dileyen kuru toprağım Sen gözyaşına bulutları sığdır da gel (daha&helliip;)
Göz yaşına şemsiyedir bu gönül Seni kucaklarım şüphen olmasın Anlat canımsa can gizlin olmasın Dermansız aşkımız yalnız olmasın (daha&helliip;)
Bitmiyor hasretler... Anlamsız geliyor seneler... Kendinden geçti ümitler... Sevdam diz çöküp; Yollarını bekler. (daha&helliip;)
Geceler ah sensiz gecelerim Sensiz uyumak mı imkânsız biliyor musun? Duvara senin resmini çiziyorum Gözlerin ışık saçıyor odamı aydınlatıyor (daha&helliip;)
Bugün istesem olacakmış gibi Elim gitse yapabilecekmişim gibi Hayal ettim Bugün dünden belliymiş gibi (daha&helliip;)
Karanlık dünyama ışık saçan olmadı Ağlamakla çözülseydi düğümler Biliyorum Tanrı'm elinden geleni yapardı. (daha&helliip;)
Seni unuttuğumu sanma sakın Bir bulut güneşi nasıl arkasında sakladıysa Bende seni kalbimde öyle sakladım Çok istedim belki seni unutmayı Çok istedim belki bir saçak altında (daha&helliip;)
Her yer sesiz,sakin,uykuda Sende uzaklarda bir yerlerde uyuyorsun Ve ben her zamanki gibi Seni düşünüyorum Gök yüzüne bakıp (daha&helliip;)
bu soğuk kaldırım taşlarında, kim bilir kaçıncı sabahlayışım bugün. o güzelim gözlerini düşünüpte hıçkırığa boğulduğum bilmem kaçıncı gün. (daha&helliip;)
Kimse bilmesin,duymasın Yüreğimde saklıyorum seni Sen bile bilmiyorsun. Yüreğim yansada alevler içinde Ağlasamda seni her düşündüğümde (daha&helliip;)
12