Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Hasret Şiirleri

Tenimi ikiye böldüm bu geceİçimde çöllerin güz fırtınasıAdını yazdır öbür yarımaOkunmuyor imla hatasıUnuttu bedenimi her bir hücresiSuya yazılmış bir aşk gecesiNefesim yetmiyor,yapma nafileAşkı yakmak bundan sonrasıÇocuk bir gülüşle yatsam dizineMor sancılar var ya, tam yüreğimdeÇizilmemiş resim gibi yoksun,yoksunAşkı yakmak bundan sonrası
Özledim seninle sohbet etmeyi Yüzüne bakınca içimi titr etmeni özledim Bir kahveni içip telve sinde surat ekşitmeyi Senin yüzünden bıraktım artık sigara da içmeyi Özledim karşıma alıp seni kendimi sarhoş etmeyi Özledim yasaklardan söz ederken kibarca reddedilmeyi Özledim sen karşımda iken göz göze gezinmeyi Özledim şarkılardan şiirlerden hatıralardan bahsetmeyi Özledim bir tablo seyreder gibi endamını seyretmeyi Senin için kendime...
 Doğduğun gün ne çirkindin be kardeş Heryerin buruş buruş kırışık Ağzın fırın kadar avaz avaz Ne doymayı bilirdin ne susmayı Öylece yatardın tavana karşı Ninni sesimde gülücükler saçardın Ne anladıysan bu kadar gülecek Uykumun en güzel yerinde Saat 04.00 de ne isterdin Ciyak ciyak O yıllarda kitaplarım defterlerimde Uğramıştı gazabına Şaka bir yana seni çok özledim be kardeş Aynı kandan aynı candan mı...
Beni... Öperken... Koklayışını... Şimdi nasıl özlüyorum; Bilemezsin! ..Tamam kulağımın dibinde aldığın nefesin "içinde" oluşumu... Ve işte o derin nefesle içine doluşumu... Şu an nasıl da hissediyorum! ..İçime... Şimdi içime uçan balonlar savruldu yine! Şimdi yine içimin göklerine başını sürüyor bu balonlar; mırıldayan pisiler gibi! ..Şimdi yine, boynumda titremeler duyuyorum... Terliyorum; buharlaşıp, solunmak isteyen buğular gibi! ..İçimde; İçine ateş...
Öyle suskundu ki yüreğim sendeHiç söyleyemedim seni sevdiğimiOysa haykırışlarımdaydınSensizliğin acıttığı her an yüreğimdeYokluğunda isyanları bitmeyen benYanımdayken sessizliğe bürünürdümOysa aşk doludu sözlerimHer hecesi senle süslüydü şiirleriminSeni düşündüğü zamanKelebeklere mesken olan yüreğimSen gelince hüzün bulutlarına misafir olurduOysa hislerimdeydin...Yürekten dökülen her kelimeydin...Öylece bakarken gözlerim sanaHaykırırdı yüreğim SENİ SEVİYORUM diyeDilim sussadaAma ben sana hiç...
Ben,Yağmuru dileyen kuru toprağımSen gözyaşına bulutları sığdır da gel (daha&helliip;)
Göz yaşına şemsiyedir bu gönül Seni kucaklarım şüphen olmasın Anlat canımsa can gizlin olmasın Dermansız aşkımız yalnız olmasın (daha&helliip;)
Bitmiyor hasretler... Anlamsız geliyor seneler... Kendinden geçti ümitler... Sevdam diz çöküp; Yollarını bekler. (daha&helliip;)
Geceler ah sensiz gecelerim Sensiz uyumak mı imkânsız biliyor musun? Duvara senin resmini çiziyorum Gözlerin ışık saçıyor odamı aydınlatıyor (daha&helliip;)
Bugün istesem olacakmış gibi Elim gitse yapabilecekmişim gibi Hayal ettim Bugün dünden belliymiş gibi (daha&helliip;)
Karanlık dünyama ışık saçan olmadı Ağlamakla çözülseydi düğümler Biliyorum Tanrı'm elinden geleni yapardı. (daha&helliip;)
Seni unuttuğumu sanma sakın Bir bulut güneşi nasıl arkasında sakladıysa Bende seni kalbimde öyle sakladım Çok istedim belki seni unutmayı Çok istedim belki bir saçak altında (daha&helliip;)
Her yer sesiz,sakin,uykuda Sende uzaklarda bir yerlerde uyuyorsun Ve ben her zamanki gibi Seni düşünüyorum Gök yüzüne bakıp (daha&helliip;)
bu soğuk kaldırım taşlarında, kim bilir kaçıncı sabahlayışım bugün. o güzelim gözlerini düşünüpte hıçkırığa boğulduğum bilmem kaçıncı gün. (daha&helliip;)
Kimse bilmesin,duymasın Yüreğimde saklıyorum seni Sen bile bilmiyorsun. Yüreğim yansada alevler içinde Ağlasamda seni her düşündüğümde (daha&helliip;)
12