Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Aşkını baştan yarat!

844

Yaşadığınız tatsız ilişkilere bir nokta koyup, aşk hayatında filmi başa sarmaya ne dersiniz? “Sabırlı olacağım”

Kesinlikle! Biz kadınlar, erkeklerden çok şey bekleriz, ama sabırlı olmayı beceremezsek de havamızı alırız. Daha ilişkinin başlarında “seni seviyorum” kelimelerini duymayı, daha fazla ilgi görmeyi, beraber daha çok vakit geçirmeyi isteriz. İsteriz de isteriz… Oysa ki, onlar genellikle duygularını açıklama konusunu biraz ağırdan alırlar. Ayrıca, arkadaşlarıyla, aileleriyle de sizden fazla vakit geçirebilirler. Onu sıkboğaz etmeyin ve sabredin.

“Onu olduğu gibi seveceğim!”

Dünya üzerindeki her kadın koluna takıp gezmekten gurur duyacağı biriyle beraber olmak ister. Zeki, yakışıklı, tatlı, sempatik… Ama kimse mükemmel değil işte. Herkesin bir kusuru var. Kabul edin sizin de! Öyleyse sevgilinizi, fiziksel özellikleri ya da sizinle uyuşmayan, size ters gelen kişisel özellikleri nedeniyle yargılamamalısınız. Başkalarıyla karşılaştırıp, “benim sevgilim çirkin”,”espri yapmaktan aciz” diye düşünmemelisiniz. Eğer aşıksanız, iyi vakit geçiriyorsanız, insanların ne diyeceğine aldırmayın, ufak tefek sorunlarınızı kafanıza takmayın.

“Ona güvenmeyi öğreneceğim”

Şüphe insanın içini kurt gibi kemirir, derler. Çok doğru. Eğer sürekli sevgilinizin sizi aldatıp aldatmadığını düşünür, her an telefonla arayıp ne yaptığını sorar, her konuştuğu kadını kıskanarak sorun çıkarırsanız, dolu dizgin yaşanan bir aşkı bir hiç yüzünden noktalayabilirsiniz. Eğer bunları onun güvenilmez biri olduğunu düşündüğünüz için yaptığınızı savunuyorsanız, belki de çıkmaya değmeyecek biridir, ne dersiniz?

“Kendim olacağım”

Ona kendinizi beğendirmek için, rol yapmanız gerekmiyor. Örneğin, onunla çok iyi bir çift olabileceğinizi ispatlamak için, onun sevdiği her şeyi sevmek durumunda değilsiniz. Kim, her dediğini “Bence de” “Ben de” diye onaylayan biriyle birlikte olmak ister ki?
Sizin de kendinize ait fikirleriniz, kendi sevdiğiniz şeyler olmalı. Bunları ona açıkça söyleyin. Unutmayın, sevgi anlaşmak değildir!

“Önyargılı olmayacağım”

Kendinize partner olarak, mükemmel bir erkeği yakıştırıyor olmanız çok normal. Ama, onun şusu, bunun busu derken, belki de yaşanması muhtemel olan pek çok aşkı kaçırıyorsunuz. Seçici olmayı bırakıp, sizden hoşlananlara şans tanımalısınız. Etrafınıza bir göz atın. Hayalinizdeki prensi unutun ve kurbağalardan birini öpmeye koyulun!

“Hareketlerini yorumlamaktan vazgeçeceğim”

Bazen ilgili, bazen ilgisiz; bazen sevecen, bazen hoyrat; bazen anlayışlı, bazen kaprisli… Erkeklerin bir bilmece gibi oldukları doğru. Ama, boşuna onları çözmeye uğraşmayın. Erkekler yaptıkları hareketleri neden yaptıklarını çoğu zaman kendileri bile bilmezler. O halde siz neden onları çözümlemek için zaman kaybedesiniz ki? Hem emin olun hep aynı şekilde davranan bir insanla hayat çok can sıkıcı olur!

Kaynak : Ekolay.net

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.