Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Aşkınıza sahip çıkın!

907

www.ekolay.net/kadin

Sevgilinizle, kız arkadaşlarınızdan daha az konuşuyor ya da evdeyken pijamadan başka bir şey giymiyorsanız onunla aşk yaşadığınızı hatırlayın!

Düşündüğünüz zaman en az ilgiyi erkek arkadaşımıza gösteriyoruz. İş arkadaşlarımızla, okul arkadaşlarımızla, patronumuzla hatta kuru temizlemecideki adamla bile zaman zaman daha ilgili sohbet ediyoruz. Böyle durumlarda izlememiz gereken yollar var. İşte size rehberlik edecek yolların listesi…

Ona arkadaşlarınızdan daha özenli davranın
Arkadaşlarınızın kaprislerini zaman zaman çekiyorsunuz öyle değil mi? Ancak iş evdeki nazlanmayı çekmeye geldiğinde yazık ki daha sinirli davranıyorsunuz. ilk zamanlar onun için giyiniyor, işlerinizi ona göre ayarlıyor, belki de onu etkiyebilmek için daha çok okuyordunuz. Unutmayın ki ilişkinizin buna hala ihtiyacı var.

Tüm dedikoduyu kız arkadaşlara harcamayın. Uzun ilişkilerde zamanla konuşacaklarınızın azaldığını fark etmeye başlarsınız. Sohbet edebilmek için dinlemek gerektiğini unutmayın. Onun anlattıklarını her zaman dinleyin, bu onu sevindirecek ve size yaşadıklarını anlatmak için onu cesaretlendirecektir.

Dışarıya çıkmak için bahaneler yaratın
Sürekli televizyon karşısında pineklemeyi bırakın! Hoş sürprizli geceler organize etmesini ondan mı bekliyorsunuz, peki ne zamandır? O organizasyon konusunda belki de sizin kadar iyi değildir, ama sizin düzenlediğiniz bir geceden kesinlikle keyif alacaktır.

Ona daha özenli davranın
Evinizin dekorasyonunu baştan düzenleyin. Evinizi iş yerinizi gibi yapın demiyoruz elbette ki, mutfağınızı toplantı salonuna benzetemezsiniz. Ancak ilişkinizi için keyif verici ayrıntılarla donatabilirsiniz çevrenizi.

Tepki vermeden önce düşünün
Çalışırken iş yerindeyken çoğunlukla yüzümüzde bir maske taşırız. Evde olduğumuzdan faklı bir davranış modeli sergileriz. Ancak evdeki kişi de işteki kişi de biziz. Dolayısıyla zaman zaman işte nasıl davrandığınızı evdeyken kendinize örnek alın. Mesela iş yerinizde karar vermeniz gerektiği zamanlarda duygusal olmaktan kaçınırsınız. Bunu nedene erkek arkadaşınıza da uygulamıyorsunuz. Söylediği şeylere tepki vermeden önce düşünün. Sizi aramayı mı unuttu, sakin davranın. Onu dinleyerek sorunlarınızı çözün.

Başarı için giyinin
Evde pijamalarla do¬laşmanız elbette ki doğal. Tüm gün iş ye¬rinde topuklu ayakkabıların üstündesiniz ve eve gelince yumuşak pofuduk terlikleri hak ettiniz. Ancak kişiler giydikleri kıyafetlerle fark etmeden de olsa karşısında¬ki insana saygısını ifade eder. Bu nedenle cenaze, düğün ve bayramlara özel kıyafetlerimiz vardır. Evde tabii ki inci küpeler ve yüksek ökçelerle dolaşmanız gerekmiyor, ama eşofmanlarınıza bile özen gösterebilirsiniz. Pijama mı giyiyorsunuz, onun sevdiği renklerde bir geceliğe ne dersiniz?

Ona nazik davranın
İlk günlerin büyüsü zamanla ortadan kalkar. Yatağa beraber girmeye ve her sabah beraber uyanmaya başlayınca heyecan yavaş yavaş azalmaya başlayacaktır. Eğer eskisi kadar iyi iletişim kuramıyorsanız her şeyi bir kenara bırakın ve tekrar iletişi kurmaya çalışın!

Bırakın küstah sizi de tanısın
İlk tanıştığınızda gösterdiğiniz kendine güvenin yerini başka bir tutumun almasına izin vermeyin. Unutmayın o, ayakları üzerinde durabilen özgür kıza aşık oldu. Şov için en iyi zamanla onun yakın arkadaşıyla buluştuğunuz gündür. Güçlü kadın olun ve bırakın karşınızdakiler sizin için uğraşsın.

Her daim nazik ve kibar olun
Birbirinize nazik ve kibar olmak için birbirinizi fazla iyi tanıdığınızı mı düşünüyorsunuz kesinlikle yanılıyorsunuz. Denerseniz, kendiniz de sonuçlarını hemen göreceksiniz. Size su getirirse ona mutlaka teşekkür edin. Ona her zaman aynı şeyi onun için sizin de yapabileceğinizi hissettirin. “Aşk ve Gurur” romanını tekrar okuyun. Kaybettiğiniz romantizmi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.