Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

BABA

01.11.2007

Korkmadım bugün karanlıktan,
Köpektende korkmadım, böcektende.
Baba büyüdüm mü artık?
Baba;
üzmemeye çalıştım seni, eziyet etmedim, yaramazlık yapmadım bugün, büyümüş müyüm nolur söyle…Baba;
neden böyle oldu,

Aramıza yıllar,ardından yollar girdi, kocaman kolların vardı ya, neden yakın olmadı mesafeler kocaman kollarında?Üzgünüm baba, hatalarım için üzgünüm,yapmaya çalışıp yapamadıklarım için,aldığım her nefes için üzgünüm. Yeterince sevdin mi beni? Cevap verme nolur baba, hiçbir cevaba hazır değilim şimdi.

Baba;
Hayatta en çok seni sevdim ve işte söylüyorum. Neden baba, neden söyleyemiyorum sevdiğimi sana, neden sarılamıyorum boynuma, bir eksiklik var hep, tam değilim baba.Baba;
hatırlıyo musun küçükken…
Ben küçükken.
“Bobo bugün maç yapdık,maalle maçı, ben defansta oynuyodum,sona orta sahadan top bi geldi,ben kaleciden önce vurcam diye,böle kalenin içine girmişim, ehehe” dediğimde yüzünü ekşittin? İçimde milyonlarca cam kırıldı o zaman, ama sen farketmedin. Spor haberlerini izlerken… Baba biliyo musun, sırf beni biraz daha fazla sevmen için maçlara katılmıştım, sırf babasının “aslan” kızı olabilmek için… Baba, ben gözüne girmeye çalıştım yoksa evcilik oynamayı daha çok sevmiştim, bebeklerimi arabalardan çok sevdim ben hep. Fenerbahçe’yi tuttum kendimi bildim bileli,futbolcu isimleri,araba markaları ezberlemeye çalıştım, fotoğraflara baksana, seninle aynı pozu vermeye çalışmışım hep.
Baba çok sevdim ben seni.
Küçüktüm.
Büyüdüm baba.
Köpekten korkmuyorum artık.
Karanlıktanda.
Işık olmasa da olur.

Baba;
Kaçıyorum ben.
Senden,kendimden,hayattan herşeyden… Bir bilette sen kes benim için, daha kolay olsun kaçışlarım. Bir zaman kaçmak mecburiyetindeyim baba. Yüzleşmeye gücüm yok çünkü. Prangalara vurulmuş gibiyim şimdi. Biletimi ver gideyim ben.

Baba;
Hayat leke gibi duruyor üzerimde, yakışmıyorum hayata… Yaşamayı bilmiyorum. Öğretebilir misin vaktin varsa, sende biliyorsan tabi eğer… Biliyor musun yine herkesle iddiaya girdim, benim babam herşeyi bilir diye. Baba;
Hani beğenmediğin resimlerim vardı ya, “ne olduğu belirsiz” resimlerim… Öğretmenim onları aldı benden, sergiye koyacakmış. Sevindim baba.

Baba;
Neden senin yasaklarınla benim isyanlarım arasına sıkıştık biz? Ben neden boyun eğdimde yasakların içinde isyan ettim, sen neden yasak koydun önüme bana sınır çizdin, bir at olmak istiyorum baba,yaban atı, kırlarda başıboş koşmak istiyorum doyasıya… Zincirlerim senin elinde,çözebilir misin?

Baba;
Unutmadım hala, ayağım arabanın tekerleklerine sıkışırken, ayağını tekerlekle ayağımın arasına koymanı… Beni sevdin baba ama neden şimşekten korktuğumda bağırdın? Uyuyana dek masal anlatmadın(ya da masal anlatmadın)?Baba;
Aynı kozada yaşamak için geç kaldık biliyorum. Ama nolur bari aynı gezegende yaşayalım. Biliyorsun gelemem yanına, senin buraya gelmende zor, o halde ortak bir gezegen bulalım kendimize sadece “biz” olalım.Baba;
Neden bana çamur oynadığımda bağırdın,oysa kimsenin ne annesi nede babası bağırmamıştı çocuğuna, ellerimi arkamda saklıyorum artık,çamurları görünmesin diye.

Baba;
Korkunca saçlarımı okşayamasanda, okşamak iste arada nolur. yanında olmasamda hissederim okşadığını…Baba;
Seni seviyorum.Baba;
Seni seviyorum.Baba;Beni seviyor musun?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.