Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Baby Shower Partisi Nedir?

3.451
Baby Shower Partisi Nedir?

Baby shower, çok eskiye dayanan bir gelenektir ve ‘showering’ başlığı altında kutlanmaktaydı, yani anne adayına sevgi gösterilerinde bulunmak ve hediye yağmuruna tutmak anlamındaydı. Baby shower partisi, bir çay partisi şeklinde sadece kadınların katıldığı, birbirleriyle ailelerini konuştukları ve anneliklerini anne adayına anlatarak destek verdikleri bir toplanmaydı.

Baby Shower bebek dünyaya gelmeden yapılan hediyeli bir partidir, bebek doğmadan anne adayına bebek için en güzel hediyeler götürülür.Yani anne adayı için verilen hediyeler ise oldukça pratik ve genellikle el yapımı özel hediyelerdi. Çok Amerikanvari olsa da bebek gelmeden ihtiyaçlarını karşılamak güzel bir fikir.
Tabi bebeğiniz için geleneklerimize uygun bir davet de düzenleyebilirsiniz. Bebek mevlidi düzenlemek isteyenler içinde fotoğraflı çikolatalarla harika bir davet hazırlanabilir.

Üzerinde sevimli bebeğinizin ismi ve fotoğrafı bulunan lezzetli çikolatalar mevlit ve baby shower partisi için harika  bir seçim. Kişiye özel hazırlanmış çikolataların üzerine nazar boncuğu koydurabilir güzel dileklerinizi yazdırabilirsiniz

Baby shower genellikle annenin ilk bebeği için yapılırdı. Ama gelenek zamanla değişti ve artık her çocuk anne ve babaların bir mucizesi ve hepsi sevgi ve hediyeyle yıkanmayı hakediyor! Genel olarak bu parti, herkesin ortak katılım tarihi belirlenip öğleden sonra bir saat diliminde yapılır.

Baby shower genellikle aile üyeleri(kuzen, teyze vb.) veya yakın bir aile dostu tarafından düzenlenir. 

Baby Shower partisi hazırlığı için malzemelerden ve hediyelerden önce ne zaman ve nerede yapılacağına karar vermek partinizin konsepti ve detayları parti için önemli ve öncelikli bir konudur. Öncelikle bu kararı verip sonrasında hazırlıkları tamamlamak bu stresli dönemde anne adaylarımızı çok daha memnun edecektir.
 
Genelde doğumdan 4 ila 8 hafta önce içerisinde anne adayına uygun bir hafta sonu ve müsait bir hafta içi günü baby shower partisi yapılabilir.
Doğumun hangi gün olacağını net olarak bilen anneler doğumdan birkaç gün önce de partiyi gerçekleştirmektedir. Ancak doğuma yakın bir tarihte yapılan baby shower partilerinde anne adayının hareketleri kısıtlanabileceği için ve zorlama olmaması açısından doğuma çok yakın bir tarihte yapılması önerilmez. Bu konuda doktorunuzdan fikir alarak, gebeliğiniz için en uygun zamanı tercih edebilirsiniz.
 
Baby Shower Partisi Ne zaman ve Nerede Yapılır ?
Baby Shower partisinin yapılacağı mekanın belirlenmesi için davetli sayınızı göz önünde bulundurarak misafirlerinizin rahat edeceği ferah bir ortam düşünmelisiniz. Genel olarak  ev, otel, restoran , cafe ya da kiraladığınız herhangi başka bir mekan olabilir. Katılımcı sayınız çok fazla değilse ve evinizin durumu da uygunsa genel olarak ev organizasyonu tercih edilebilir. Baby Shower Partisini dışarıda bir mekanda yaptığınzda evde yapılan organizasyona göre harcamalarınız çok daha fazla olacaktır. Evde ise daha çok baby shower temalı tabaklar, peçeteler, bardaklar, servisler, yemekler ve evinizin süsleme ya da dekoru için yapılan masraflar ön plana çıkmaktadır. Bunlar ise hem size hatıra kalmaktadır hem de çocuğunuzun ileriki günlerinde de bu süsleri kullanabilmektesiniz.
Dışarıda bir Baby Shower Partisi yapmaya karar verdiğinizde seçeceğiniz mekanın lokasyonunun gelecek misafirleriniz için, mekanın dekorasyonunun da Baby Shower Partisi için uygun olması gerekmektedir. Ünlüler ve ultra zengin anne adayları dışındakiler bu organizasyonu evde yapmaktalar.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.