Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Erkeklere sormaman gereken 15 soru!

1.190

 

Bu soruları erkeklere sorarsan, ya “pas” ya da “pes” diye cevap verirler! İyisi sen onları da, kendini de zorda bırakma, yanıtı erkeklerde olmayan bu yasaklı soruları asla ağzına alma!

 

 

 

1. Neden aramadın?
İşte kız-erkek savaşına yol açan cevapsız soruların en önemlisi! Neden aramadığını bir bilse, söyleyecek ama:)

Neden sorulmamalı:
Bu soruyu sormadan önce iyi düşünmek gerekir! Gerçekten aramamasının nedenini mi merak ediyorsun, yoksa aramasını mı istiyorsun? Unutmuş olabilir, kontörü olmayabilir ya da kendine eğlenceli bir aktivite bulmuş olabilir. Aslında önemli olan nedeni değil sanki!

 

 

2. Ay, uyuyor muydun?
Hangimiz sevgilimizi erkenden arayıp uyanmasına sebep olmamış, bir de utanmadan “Ay uyuyor muydun?” diye sormamışızdır ki:)

Neden sorulmamalı:
Madem bir eşeklik edip onu uyandırdın, olayı daha kızıştırmak yerine direkt “Çok üzgünüm, uyandırdım galiba” demeyi tercih et. Böylece hemen yumuşayacaktır. Aksi takdirde “Bu saatte ne yapmamı bekliyorsun?” diye terslenebilir, kalbini kırabilir haberin olsun:)

 

 

3. Son zamanlarda kilo mu aldım?
Onlar bizim gibi ince hesaplar yapmaktan pek hoşlanmıyorlar. Bu yüzden de aldıkları birkaç gramı hiç kafaya takmıyorlar! Hiç fark etmeden göbek sahibi olmaları da işte bu yüzden:)

Neden sorulmamalı: Erkekler rahat kızlardan hoşlanır. Elbette ki bu bir ton kilo alman anlamına gelmiyor. Yalnız pire kadar problemi deve yapmana da gerek yok. Yapıyorsan da bunu onunla konuşmamalısın. En iyisi kızsal sorunları kızlarla paylaşmak, onun bir erkek olduğunu unutmamak!

 

 

 

4. Günün nasıl geçti?
Biz kızlar bu soruya bayılır, bize sorulunca da en ince ayrıntısına kadar tüm günümüzü bir solukta anlatırız. Erkekler ise bu soruda bizim kadar süpersonik değiller:)

Neden sorulmamalı: Erkek mantığı düzdür. Ona göre canı istediği zaman zaten ne yaptığını anlatır. Bu yüzden senin böyle bir soru sormanı da garip bulur. Özellikle bir şey öğrenmeye çalışıyorsun ve hatta onu sorguya çekiyorsun zannedebilir.

 

 

 

5. Yaşıyor musun?
Genellikle sms yoluyla sorulan bu soru, aslında biraz fazla sinirli ve sitem dolu bir mesajdır! “Beni unuttun” anlamına gelir ve erkeklerideli eder!

Neden sorulmamalı:
Onu merak ettiğini ya da seni aramadığı için üzüldüğünü söylemek istiyorsan, daha kibar bir yol seçmende faydavar. Bu soruya “Evet, yaşıyorum”dan başka ne cevap verebilir ki insan?

 

 

6. Şu ana kadar çıktığın kızlar arasında en çok kimi sevdin?
Tamam, kıskanç olmamak elde değil. Seven kalp azıcık kıskanır tabii. Ama unutma, sen hayatına girmeden öncesi için sana karşı sorumlu değil!

Neden sorulmamalı:
İnsan en son kime aşık olursa en yoğun duyguyu ona karşı hissettiğini düşünür. Senin böyle bir soru sormanı bu yüzden anlamsız bulacak ve senin ilgi istediğini düşünecektir.

 

 

7. Bana kendini anlatır mısın?
Onu daha yakından tanımak istemen çok normal, ama bu bir iş görüşmesi değil ki! İstersen bir öz geçmiş yollasın yazılı:)

Neden sorulmamalı: Böyle genel bir soru sormak yerine, neyi merak ediyorsan onu sor. Böylece hem onu hem de kendini yormamış olursun! “En çok ne yapmaktan zevk alırsın?”, “Kaç kuzenin var?” gibi daha dar kapsamlı soruları tercih edebilirsin:)

 

 

8. Daha daha nasılsın?
Uzun telefon konuşmalarına birçoğumuz bayılıyoruz, orası kesin! Ama konuşmayı uzatmanın da bir yolu yordamı olur, değil mi?

Neden sorulmamalı: Konuşmanızın bitmesini istemiyor olabilirsin, ama ona “Daha daha nasılsın?” diye sorman, sohbetin tıkanmasına sebep olur. Böyle bir cümle kurmak yerine, telefonu kapatmak istemediğini ona açıkça söyle. Böylesi çok daha şirin olur:)

 

 

9. Hangimiz daha güzeliz?
Eğer bir güzellik yarışmasına katılmayacaksan, böyle bir soruya hiç gerek yok! Ne de olsa güzellik göreceli bir kavram, üstelik o da bir jüri üyesi değil!

Neden sorulmamalı:
Güzellik yalnızca dış görünüşten ibaret değildir. Eğer kendini kıyasladığın kişi senin bir arkadaşınsa, durum daha da feci! Çünkü seninle çıktığına göre, seni daha güzel ve özel bulduğu zaten ortada!

 

 

10. Dün neler yaptınız?
Biz kızlar tam bir bilgi makinesiyiz! En yakın arkadaşımızın gün içinde erkek arkadaşıyla kaç dakikakonuştuğundan annemizin çocukluk anılarına kadar her şeyi biliriz. Bu soru da aslında yalnızca bilgimize bilgi katmak için sorduğumuz sorulardan biri! Gel gör ki, erkekler tarafından hiç de öyle anlaşılmıyor!

Neden sorulmamalı:
Sen yanında değilken neler yaptığını merak etmen tamamen kızsal bir durum. Çünkü insanın ne kadar olsa aklı sevdiği insanda kalıyor. Yalnız o bunu senin ona güvenmemene yorabilir ve cevap vermekten kaçınabilir.

 

 

11. Beni neden seviyorsun?
Garip bir şekilde sevdiğimiz çocuğun bizi neden sevdiğini merak edip dururuz ikide bir! Senin de bunu merak etmen normal, ama bunu ona açıkça sorman pek de akıllıca değil!

Neden sorulmamalı: Pat diye böyle bir soru geldiğinde bir erkeğin soruyu cevaplaması çok da mümkün değil. Hem ilişkinize dair bu kadar önemli şeyleri birkaç cümleyle anlatmaya çalışması, yanlış anlaşmalara da sebep olabilir! En iyisi üzümünü yiyip bağını sormamak!

 

 

12. Bir şey sorabilir miyim?
Böyle bir soru sorduğun zaman işi daha da uzatmış olmuyor musun:)

Neden sorulmamalı:
Ona böyle bir soru sorduğunda sana “hayır” yanıtını verme ihtimali sence kaç? Tamam, kibarlığından böyle davranıyor olabilirsin! Ama o da gereksiz aracı sorular sormanı sıkıcı buluyor olabilir!

 

 

13. Tahmin et ne kadara aldım?
Biz kızlar kaç yaşımıza gelirsek gelelim “elbise fiyatı tahmin etmece” oyunundan hiç sıkılmayız! Amaerkekler de bu oyundan her zaman nefret ederler!

Neden sorulmamalı
: Bunun birçok nedeni var! 1. O, elbisenin yeni olduğunu bile fark etmemiştir zaten! 2. İndirim haberleriyle hiç ilgilenmez. 3. Alışveriş muhabbetinden hiç hoşlanmaz!

 

 

14. Benden ayrılmayı düşündün mü?
Bilimsel araştırmalara göre insanın aklından bir saniyede bile binlerce şey geçiyor. Nereden bilsin ki zavallım:)

Neden sorulmamalı:
Çünkü bu eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak oluyor. Hiç düşünmediyse bile şu andan sonra düşünmesi çok muhtemel!


 

 

15. Kimlerle birliktesin?
Tam arkadaşlarıyla birlikteyken, bir erkeği telefonda sorguya çekmek yapılacak en büyük hatalardan birisidir!

Neden sorulmamalı: Düşünsene, bir sürü erkek otururlarken erkek arkadaşın bir anda orada olanların isimlerini saymayı başlıyor: Mert, Ali, Efe, Caner… Sonrasını tahmin etmek hiç de zor değil! Arkadaşlarının diline düşecek ve bu yüzden sana kızacak! En iyisi detayları telefonda sormak yerine, sonra almak üzere ertelemek:)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.