"Aşk Doktoru" ile Etiketlenen Konular

Aşk doktoru yazar Mehmet Coşkundeniz, İzmir’de katıldığı bir söyleşide evliliğin "5 s" kuralını açıkladı. Coşkundeniz, uzun süreli ve mutlu bir evliliğin sevgi, saygı, sadakat, sabır ve evliliğin olmazsa olmazı seks olduğunu söyledi. İzmir’de Konak Belediyesi Melahat Yılmayan Öğrenme Evi kursiyerleriyle bir araya gelen yazar Mehmet Coşkundeniz aşk ve birliktelikler üzerine kadınlarla gerçekleştirdiği söyleşide uzun soluklu mutlu bir evliliğin püf noktalarını açıkladı. Halk arasında “Kötü giden evlilikleri çocuk kurtarır” sözünün çok yanlış olduğunu...
Erkekler, kadınlara oranla ilişkide hep daha açık görünürler. Ancak onların da içlerinde gizli tuttukları pek çok şey var. Peki, partnerinizin size söylemekten çekindiği, söylerse kırılacağınızı düşündüğü bu düşünceleri öğrenmek ister misiniz? İşte erkeklerin kadınlara söylemekten çekindiği 10 şey... Yeterince ayakkabın var. Bunu almasak olmaz mı? Bazen bekarlık dönemlerimi özlüyorum. Annem senden kesinlikle daha iyi yemek yapıyor. Maç izlerken sorduğun sorular konsantrasyonumu bozuyor. En yakın kız arkadaşın gerçekten çok seksi. Bir gün kalbimi kırarsın diye gerçekten çok korkuyorum. Yalnızca benim...
Dr. Brenda Shoshanna Etkili iletişim olmadan hiçbir ilişki yürümez. Bütün konuşuruz (ve dinleriz) ama iletişimimizin sadece küçük bir kısmı sözcüklerledir. (daha&helliip;)
Filmlerde izlediğiniz doğru çiftlerden biri de siz olmak istiyorsunuz ancak karşınızdaki kişinin ‘doğru’ insan olduğundan nasıl emin olacaksınız? Çoğumuz hala bay ya da bayan doğruyu bulmayı umuyoruz. İyi haber ise gerçek hayatta dorğu insanı bulmanız mümkün. İlk buluşmada karşınızdaki kişiyi anlama, beklentilerinizi açıklama ve kötü sürprizlerden korunmanız mümkün. (daha&helliip;)
Çok hoşlandığınız biri var. Size bazen arkadaştan çok öte bazen de sadece arkadaş gibi davranıyor. Oysa siz onun sevgiliniz olmasını o kadar çok istiyorsunuz ki.. Ancak küçük düşmemek ya da mahcup olmamak için duygularınız hakkında onunla konuşmaya cesaret edemiyorsunuz. Bu durumda onun hareketlerine bakarak, arkadaş mı yoksa sevgili mi olduğunuzu anlayabilirsiniz. (daha&helliip;)
Bir erkek bir kadından hoşlandığını ya da bir kadın bir erkeği beğendiğini nasıl belli eder? Çoğu zaman beden dili kadın ve erkeklere yardımcı olur. (daha&helliip;)
Birbirini çılgınca seven iki insanı sıfır noktasına getiren, çözümsüzlüğe ve dolayısıyla ayrılığa sürükleyen bir sürü neden var. Belki de bu nedenleri yeterince iyi tanımıyor ve onlarla nasıl başa çıkacağımızı bilmiyoruz. (daha&helliip;)
İşte, sıkı durun söylüyorum: “Kaçan kovalanır!.. Bilmem hatırlar mısınız, İskender Doğan’ın “Kan ve Gül” adlı şarkısındaki gibi “Seviyorum seviyor musun, özlüyorum gidiyor musun, sevdikçe kaçıyor musun peki öyle olsun…” (daha&helliip;)
İletişim Uzmanı İnci Beydeşman aldatılma olayının kadının elinde olup olmadığını değerlendirdi. Aldatılmanın aslında aile bağlarını zedelemeyecek ölçüde çözülebilecek bir sorun olduğunun altını çizen Beydeşman, kadınların erkeğini nasıl yöneteceğini ve erkeğinin hayalindeki kadın tipinin ne olduğunu iyi bilirlerse sorun yaşamayacaklarını öne sürdü. (daha&helliip;)
Hani bazen durakta beLLi bir otobüsü bekLersiniz ya on daki...ka, onbeş dakika, yirmi dakika bekLersiniz geLmez. Bu arada başka aLternatifLerde geçer ama binmezsiniz. Nede oLsa "bekLemişsinizdir o kadar" boşa gitsin istemezsiniz. Sormayın artık bana.! (daha&helliip;)
Yargıtay 2. Hukuk Dairesi üyesi, Ömer Uğur Gençcan, “Boşanma, tazminat ve nafaka hukuku” adlı kitabında, Yargıtay’ın hangi davranışları boşanma gerekçesi saydığını madde madde yazdı. Kitabında, Yargıtay’ın hangi konuları boşanma gerekçesi saydığını da madde madde anlatan Gençtan, hangi durumlarda tazminat talep edilebileceğine de değindi. (daha&helliip;)
Hiçkimse beklenmedik bir ayrılık yaşamaz. Bazen ayrılığın ufukta olduğu oldukça açıktır, ama bazen de kız arkadaşınızın verdiği sinyaller bunu belirtir. Eğer bu ipuçlarından birisini yakalayabilirseniz, kız arkaşınız sizi bırakmadan önce birkaç bişi yapabilirsiniz. (daha&helliip;)
Biraz ayrılma psikolojisi sizi birçok kötü sondan kurtarabilir. Çoğu zaman ilişkimizde çok zor kararlar vermeye zorlanırız. En korkutucu kararlardan biride çekip gitmeye karar vermektir. Bütün ilişkilerde belli bir noktadan sonra kişinin bu ilişkiyi sürdürmeye deyip deymeyeceğine karar vermesi doğal bir gerekliliktir. Düşünün ki araba kullanıyorsunuz ve bir yol ayrımına geldiniz sağa yada sola sapmaya zorlanmaktasınız. (daha&helliip;)
Hayatı onsuz düşünemediğiniz sevdiğiniz insandan ayrılmanın şokundan kurtulmak istiyorsanız bazı pembe hileler yapın! Ayrılık hüznünden kurtulmanın en iyi yolu sosyalleşmek, en uygun gün ise cumartesi! Kendinizi yalnız hissedebileceğiniz özel (Cumartesi, Sevgililer Günü vb.) günlerde, ‘arama krizi'ne girmek istemiyorsanız; arkadaşlarınızla buluşun, hobiler edinin, kurslara yazılın... Bir de sakın telefon numarasını silmeyi unutmayın! (daha&helliip;)
Tutkulu ama belirsizliklerle dolu bi aşk mı yoksa dingin ama huzurlu bir ilişki mi? Kararsız kaldıysanız yazımızı mutlaka okuyun. (daha&helliip;)
Toplam 4 sayfa1234
Sayfa başına git