Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Güzel Yazılar

Kimseler anlayamaz, yokluğunun ne büyük acılara gebe olduğunu. Sensiz olan birinin, fiziksel olmasa bile ruhsal açıdan, Afrika’nın geri kalmış köşelerinde hastalıktan ve açlıktan sefalet içinde yaşayan insanlardan daha çok acınacak bir halde olduğu kimse bilemez. Seni ancak, seninle yaşayan bilir… Sende biliyorsun… Dayanılmaz bir çekicilikte olduğunu, Bir kere tanıyanın senden vazgeçemeyeceğini....
Sana sevgimi anlattıkça uzak durdun benden. Ben “Aşk” dedikçe, sen “Dur” dedin. Oysa ben gerçekten seviyordum seni. Bu yüzden içimdeki aşk fırtınasını durdurmam mümkün değildi. Söylemeden duramazdım ki sevgi sözcüklerini…. ANLAMADIN… Hayata dair ne varsa paylaşmak istedim seninle. Güleceksek birlikte, ağlayacaksak birlikte olmalıydı. Önümüze aşkımızın ışığını alıp bizim için aydınlattığı yolda hiçbir...
Son dönemlerin popüler rock grupların dan Pegasus Sendrom un solisti Alp Kamber in kaleminden.. Nicedir küskün sözcüklerim bana.Nazlı ve ürkek kalemim.Suratını asıp duruyor kağıtlarım ne zaman ''seni' yazmaya kalkışsam.Uzaklaştıkça yakınlaşıyor,göremedikçe daha çok bağlanıyorum sana..!! ''Ah''larla ''keşke''lerin sisli labirentinde yönümü arıyorum bi çare... (daha&helliip;)
Bedenin yükünü ayaklar taşır, ruhun yükünü yürekler... Bütün ağırlığınızı ve yorgunluğunuzu kaldıran ayaklarınız için rahatlığı ve şıklığı bir arada barındıran ayakkabıyı seçersiniz. İçinizin acılarını, sıkıntılarını, kırgınlıklarını ve hayallerini yüklenen yüreğiniz için de huzur verici ve "güzel" bir aşk ararsınız. Zaten aşklar da ayakkabılar gibidir... (daha&helliip;)
bir kadını ağlatmak çok zor değildir aslında. kadınlar her şeye ağlayabilir; bir filme, bir şarkıya, bir yazıya... en az erkekler kadar yani! ama bir kadını yürekten ağlatmak zordur. eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun yüreğine ulaşmış demektir. (daha&helliip;)
Bazen her şey söner karanlığa bürünür de, Sevgilinin gözlerinin parıltısı aydınlatır dünyanı. Dudaktan çıkan kelimeler donar da, Bir dokunus aşk sözcükleri olur sevgiliye söylenen. (daha&helliip;)
İlk yudumu gözlerinden içtim,ikincisini dudaklarından ellerinden içtiğim son yudumun tadı yıllarca gitmedi dudaklarımdan. Ve ben hiçbir zaman korkmadım şarabın gazabından.. (daha&helliip;)
Ömür boyunca aramak.. Yalnız seni aramak. Paslı teneke kutularda, küf kokan dolaplarda, çerçevelerde, tenhalarda, sonra vapurlarda, trenlerde hep seni aramak. Belki bu şehirde değilsin. Ne çıkar? Seni arıyorum ya. Belki de aynı sokakta evlerimiz, sabahları beni görüyorsun işime giderken. (daha&helliip;)
Merhaba gülen gözlü arkadaşım! Dudağındaki tebessümü kaybetmemişsin daha. Ne güzel dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara tebessümler saçabilmek senin gibi. Biliyorum, üzülüyorsun donuk gözlerle karşılaşınca... (daha&helliip;)
Bir isin gerek şartı ayni zamanda yeter şart olmadığı gibi, parça da bütün değildir. Gelin görün ki, insanoğlu çoğu kez gerek şartı yeter sart zanneder ve çogunlukla parçayi bütünle özdeslestirir. (daha&helliip;)
Bütün aşkların adına, deniz kenarında, kayalıklarda elleri mühür olmuş aşıkların adına, yağmur altında öpüşen, cehenneme inat sırılsıklam sevişen aşıkların adına, acıyı mutluluğa saran, yıllara inat aynı heyecanla birbirine bakan aşıkların adına, onun adına ve senin adına, söz vermiş bütün aşıklar, aşklara... (daha&helliip;)
İlk yudumu gözlerinden içtim,ikincisini dudaklarından ellerinden içtiğim son yudumun tadı yıllarca gitmedi dudaklarımdan. Ve ben hiçbir zaman korkmadım şarabın gazabından.. (daha&helliip;)
"kimi kez korkulan olur korkular bırakır bi mektup  korkularda üşümek düşer gözlere  rengi alaca bi gün düşer zamana  şaşırıp kalırız.." (daha&helliip;)
Kelimeler anlatabilir mi her şeyi. Yağmur tanelerinin elinden tutup yürüdüğün yollarda amaçsızca gidişini tarif edebilir mi? (daha&helliip;)
Sorunlar, ihanetler, gidenler yok bu sayfasında hayatın. Çünkü gidenlerin neden gittiğini, sorunların neden olduğunu bilmiyoruz Hayat bir sahneyse yani, en güzel bölümünde rol alıyoruz bu sahnenin. (daha&helliip;)
12