Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Çok Pratik 13 Temizlik Bilgisi

1.319
Hayatınızı Kolaylaştıracak Çok Pratik 13 Temizlik Bilgisi

2

Kırmızı şarap
Halı yada herhangi bir kumaşınıza kırmızı şarap döktüyseniz sakına telaşa kapılmayın çünkü kolay bir yöntemle bu lekeyi çıkarabilirsiniz.. Sodanın içine dökeceğiniz karbonat şarap lekesi için harika bir çözüm, üstelik yorulmadan size lekeyi çıkaracak bir çözüm önerisi,, Dökülen yerdeki nemi kuru bir bez parçası ile aldıktan sonra lekenin üzerine karbonat karışımlı sodayı dökün yarım saat kadar beklettikten sonra o bölgeyi nemli bir süngerle silmeniz yeterli olacaktır…

Kahve lekesi
Kadınların en çok sık lekeleyebileceğimiz lekelerden biride kahve lekesidir ve bu lekenin baş düşmanı denilebilecek şey yumurta sarısıdır. Ilık bir suyun içine bir yumurta sarısını dökün ve iyice karışmasını sağlayın. Karışımı lekenin üzerine sürüp bir iki dakika kadar bekletin ve temiz su ile sildiğinizde lekenin kaybolduğunu göreceksiniz..

Kan lekesi
Kan lekesi en inatçı lekelerden birisidir, kan lekesini çıkartabilmek için ve soğuk suya bol miktarda tuz dökün karışımı lekenin üzerine dökün üzerinde kalan tuz ile lekeyi ovun ve bir iki dakika bu işlemi uyguladıktan sonra sabunla yıkayın ve durulayın

Ruj lekesi
Sorunlu lekeler arasına giren ruj lekesi için en iyi yöntem kabartma tozudur, lekeli kısmı kabartma tozu ile yıkadığınızda sorunuda gidermiş olacaksınız. Hatta saç spreyinin de ruj lekesi için kullanılabileğini söylenmektedir deneyebilirsiniz..

Ayakkabı temizliği
Kirlenen ayakkabılarınızı ise diş macunu ile temizlemek en iyi yöntemlerden birisidir..Temiz bir bez yardımı ile beze yedirilen diş macunu ile ayakkabılarınızı ufak ufak ovun ve sonra yine temiz bir bez parçası ile durulayın, göreceksiniz ki en sevdiğiniz ayakkabılarınız daha yeni olacak.

Ayakkabı cilası
Ayakkabı cilası olarak kullanabileceğiniz bir yöntemde cilanın dışında muz kabuğudur. Ayakkabılarınızı temizleyip patlatmak durumundaysanız bir muz size bu konuda yardımcı olacaktır. Muzu ezin ve bir bez ile ayakkabınıza yedirin ve mükemmel sonuç.

Yağ lekesi
Koltuğa dökülen bir yağ lekesi neredeyse felaket denilecek kadar kötü bir durumdur ama hemen telaşlanmayın. Kabartma tozu ile suyu karıştırın ve yumuşak hamur kıvamında olsun lekeli yere sürün biraz bekletin durulayın lekenin yok olduğunu gördüğünüzde çok sevineceksiniz.. .

Gümüş parlatma
Evinizdeki gümüş eşyalarınızı parlatmak mı istiyorsunuz ? Çatal, bıçak, süs eşyası, bujiteri gibi. Derin bir kaba ılık su doldurun ve kabartma tozu dökün bu suyun içine parlatmak istediğiniz eşyalarınızı koyun bir süre bekledikten sonra sünger kullanarak soda ile silin sonrada soğuk suyla durulayın .

Su lekeleri
Ağaç yüzeylerde suyun bıraktığı izlere görüntü olarak kötü görünecektir bu gibi durumlarda da mayonez imdadınıza yetişecektir beze mayonezi iyice yedirin lekeli alanı hafifçe ovalayın lekeleri göremeyeceksiniz..

Halı ve döşeme temizliği
Pahalı bir halı temizleyicisi almak istemiyorsanız ve içindeki kimyevilerin halınıza yada döşemenize zarar vereceğini düşünüyorsanız halınıza mısır unu serpin ovalayın. Kirlerin yüzeye çıktığını göreceksiniz. Ekstradan temizlik içinse halı şampuanı ve soda da kullanılabilir.

Fırın temizliği
Fırın temizleyicileri etkilidir fakat içindeki kimyasallar, zehirli gazlar içinde yiyecek maddesi pişirdiğimiz fırınlarımızın içine işleyeceğinden sağlık sorunlarına neden olabilir bu yüzden en iyi ve sağlıklı yöntem soda su ve kabartma tozunu eşit ölçülerde karıştırıp bir gün beklettikten sonra ertesi gün bir fırça yardımı ile kirli yüzeylere fırça ile sürüp ovalamaktır nemli bir bezle de durulayabilirsiniz…

Evye temizliği
Su lekeleri lavabolardan yine kabartma tozu ile çıkarmanız mümkün olacaktır..

Ocak temizliği
Kabartma tozunu sıcak su ile macun haline getirin. bunu bir bez ya da fırça yardımı ile ovalayarak uygulayın ve beş dakika bekleyin. sonrasında durulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.