Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Rüya Tabiri – E –

Rüya Tabiri

Rüyada elbise temizleyicisi görmek, zengin birisi ile evlenmeye, rüya sahibi evli ise eline beklemediği bir yerden çok para geçeceğine delâlet eder. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada elbise temizleyicisi görmek, zengin birisi ile evlenmeye, rüya sahibi evli ise eline beklemediği bir yerden çok para geçeceğine delâlet eder. Bir rivayete göre de temizleyici...
Rüyada görülen elbise kolu, mal ile yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada görülen elbise kolu, mal ile yorumlanır. Geniş ve uzun elbise kolu zenginliktir. Yırtık olan elbise kolu fakirlik ve yoksulluktur. Elbise kolunu yırtmak nimetin gitmesine yorumlanır.
Rüyada elbise dolabı, hanıma ve rütbeye yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada elbise dolabı, hanıma ve rütbeye yorumlanır. Elbise konulacak dolap, rüya sahibinin kavuşacağı müjde ve sevinçtir.
Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişi sevdiğine yorulur. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişi sevdiğine yorulur. Etiket ekmek üzerinde görülürse, geçimin zorluğuna ve sıkıntıya işarettir.
Rüyada et kütüğü görmek, insanları birbirine kışkırtıp uğraştırmaya, düşmanlık ve münakaşa gibi şeylerin arasına sokulmayı arzu eden münafık bir kimseye yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada et kütüğü görmek, insanları birbirine kışkırtıp uğraştırmaya, düşmanlık ve münakaşa gibi şeylerin arasına sokulmayı arzu eden münafık bir kimseye yorumlanır.
Rüyada görülen et dilimleri, açık ve zararlı bir şeye yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada görülen et dilimleri, açık ve zararlı bir şeye yorumlanır. Bazen de zahmetsiz meydana gelen bir şeye, peşin rızka, şehvetin harekete gelmesine ve insanın gizlemek istediği bir şeyin açığa çıkmasına yorumlanır.
Rüyada varlıkların bilindikleri halden diğer bir hale girmeleri, Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada varlıkların bilindikleri halden diğer bir hale girmeleri, mesela kilisenin camiye, kuru ağacın meyve veren bir ağaca döndüğünü görmek, rütbe sahiplerinin hallerinin değişmesine, rüya sahibinin gördüğü değişiklik nispetince, dünyanın hayırdan şer'e veya şerden hayra dönmesine yorumlanır. Rüyada genç olduğu...
Rüyada elbise çırpıcısını görmek, üzüntü ve kederlerin gitmesine ve gönüllerde olan kin ve çekememezlik gibi şeylerin yok olmasına yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada elbise çırpıcısını görmek, üzüntü ve kederlerin gitmesine ve gönüllerde olan kin ve çekememezlik gibi şeylerin yok olmasına yorumlanır. Bazen de elbise çırpıcısını görmek, türkü söylemeye, oynamaya veya...
Rüyada ekmekçiyi görmek korkudan emin olmaya ve geçimin genişliğine yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada ekmekçiyi görmek korkudan emin olmaya ve geçimin genişliğine yorumlanır. Bazen ekmekçi, çocuk ve sevgidir. Ekmekçi, yumuşak, şefkatli ve adaletli bir kimsedir. Rüyada görülen ekmekçi, ekmekten para almışsa, bir ihtiyaç için söylenen sözdür. Ekmekçi olduğunu gören, büyük...
Rüyada görülen ekinci, iyi amel işleyen bir kimsedir. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada görülen ekinci, iyi amel işleyen bir kimsedir. Eğer ektiği şey, bitmiş yeşermiş ve hayat vakti yaklaşmış ise, rüyayı gören kimse kötü iş sahibi ise tövbe eder. Eğer ekinci dünyaya yorumlanır ise, rüyada onu görmek, ucuzluk ve bolluktur.
Rüyada esnemek, günah işlemeye, feryat etmeye ve tembellikle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada esnemek, günah işlemeye, feryat etmeye ve tembellikle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere yorumlanır. Esnemek düşmana zafer bulma ve sevaba da yorumlanır. Bazen de bu rüya sırrının...
Rüyada et parçalayıcıyı görmek, şerre, düşmanlığa, harbe, toplu şeyleri dağıtmaya, helali haram ile karıştırmaya, faize ve ihtiyaçları gidermeye yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada et parçalayıcıyı görmek, şerre, düşmanlığa, harbe, toplu şeyleri dağıtmaya, helali haram ile karıştırmaya, faize ve ihtiyaçları gidermeye yorumlanır.
Rüyada görülen eşek palanı, değer verilmeyen biridir. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada görülen eşek palanı, değer verilmeyen biridir. Erkeğin, rüyasında eşek palanına bindiğini görmesi, uzun müddet zulmettiği ve bu sayede de rahatça ve müreffeh yaşadığı zulmünden tövbe etmesine yorumlanır.
Rüyada eşek böceği görmek, kötü nefse, ahlaksız kimselere ve onları çoğaltmaya yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada eşek böceği görmek, kötü nefse, ahlaksız kimselere ve onları çoğaltmaya yorumlanır.
Rüyada et ile pişmiş yemeği görmek, fakir için zenginliğe, etsiz pişmiş yemeği görmek, ihtiyaç veya ibadete yorumlanır. Abdülgani Nablusi'ye göre, rüyada et ile pişmiş yemeği görmek, fakir için zenginliğe, etsiz pişmiş yemeği görmek, ihtiyaç veya ibadete yorumlanır. Karışık şeylerle pişmiş yemeği görmek, hastalıktır. Rüyada güzel bir yemek pişirdiğini gören kimse,...