Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Rüya Tabiri – İ –

Rüya Tabiri

Rüyada izmarit balığı görmek, zarara uğrayacağınıza tabir edilmektedir.   Rüyanızda izmarit balığı satın aldığınızı ya da yediğinizi görmek, işe yaramaz bir dostunuz yüzünden zarara uğrayacağınıza işarettir.
Rüyada sigara izmariti görmek, boş bir hayat sürdürdüğünüze delalet etmektedir.   Bir kimse rüyasında, kül tabağı içerisinde sigara izmariti görmüş ise, günlerini boşa harcadığı manasına gelir. Tabla içerisine yığılmış sigara izmariti görmek, fayda getirmeyecek işler peşinde koşmaya işarettir. sigara izmariti görmek, üzüntüye yorumlanır.
Rüyada izci olduğunu gören kişi, kalabalık bir topluluk ile yolculuğa çıkar. İzci görmek güzel ve hayırlı bir yolculuk ile tabir edilir. Kendisini izci olarak gören kişi, istediği bir yolculuğa çıkacak demektir.
Rüyada birinin izini sürdüğünüzü görmek, saklı kalan bazı konuların açığa çıkacağına tabir edilir.   Bir kimse rüyasında tanıdığınız birinin izini sürdüğünüzü görmek, gerek o kişinin gerekse sizin gizli kalan bazı sırlarınızın ortaya çıkacağına tabir edilir. Rüyada iz sürmek, dini bilgilerinizi artıracağınıza veya din alimlerinin izinden gideceğinize işaret eder. 
iz
Rüyada bir izi takip ettiğini görmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder. İnsan ayağının izini görmek, kişinin hayat ve inanışına, hayvan izleri ise nefsin zararlı isteklerine delalettir. Rüyada iz sürmek, salih kişilerin yolundan gitmek anlamına gelir. Rüyada görülen ayak izleri geçmişte kalan olayların yeniden canlanacağına işarettir.
Rüyada iyilik yaptığını gören kişi sevinecek demektir. Rüyasında iyilik gören sağlam bir dost kazanacak anlamına gelir. Düşmüş bir insana iyilik yapmak hayır ile yorumlanır. Düşmana iyilik yapmak daha da hayırlı bir rüyadır. Rüyasında iyilik yapan kişi kötülüklere tevbe eder. Rüyada görülen iyilik, zalimlerin işten alınıp, adil kimselerin tayin edilmesine işarettir.
Rüyasında birini ittiğini gören kişi, bir insana iyilik yapar ve destek olur. Rüyada kendisinin başkaları tarafından itildiğini gören kişi ise çok güçlü biri tarafından müşkülünden kurtulur. Fakat itilen kimsenin yere düşmesi o kişiye fazla güvenilmemesi gerektiğini işaret eder. Başkalarının itişip kakıştığını görmek, çevrenizdekiler ile ilgili gizli bir durumu öğrenmeniz ile...
Camide itifaka girdiğini gören kimse hayır ve iyiliğe sarılır. Rüyasında itifaka giren kimse terk edilmiş sünnetleri varsa hepsini tamamlar. Şayet rüyayı gören kişi erkekse namuslu bir kadın ile evlenir. İş yerinde itifaka girdiğini görmek, kendini dünya işlerine verip, ahireti unutmak anlamına gelir. Kilise itifaka girdiğini gören bir erkeğin nefsi zina...
Rüyada itfaiye görmek her zaman iyiye yorulur. Rüyada itfaiye aracını görmek, önemli bir insandan yardım alacağınız anlamına gelir. İtfaiye aracından su sıkıldığını görmek ise önemli bir göreve geleceğinize işarettir.
Rüyanızda birini işten çıkardığını görmek, boşanmaya tabir edilir.   Rüyada evli bir kadının, birini işten çıkardığını görmesi, talak yani evliliğinin sona ereceği manasına gelmektedir.  Rüyada işten çıkarmak, verilen sözün tutulmadığına, verilen sözün tutulmadığını görmek de işten çıkarılmaya işarettir. Kişi kendini işten çıkarıldığını görmüş ise, o kimseye işinde yeni görev verilir....
Rüyada birisini işten çıkarmak, boşanma veya meslek değiştirme ile tabir edilir. Bir kimse rüyasında işten çıkarıldığını yerine yaşlı birinin geçtiğini görse, o kişinin işleri yolunda gider. Kendi yerine genç birinin geçtiğini görürse, o kişinin düşmanları tarafından bir zarara uğrayacağına işarettir.
Rüyanızda iştahınızın açıldığını görmek, ailenizi her şeyden sonra gördüğünüze yorumlanır.   Rüyada iştahlı bir şekilde yemek yediğinizi görmek, ihmal ettiğiniz ailenize yorumlanır. İştahınızın açıldığını görmek, işinizde çok çalıştığınızı ancak ailenize ve dostlarınıza zaman ayırmadığınıza tabir edilmektedir.
Rüyada işportacı görmek, işinizi değiştireceğinize işaret eder.   Bir kimse rüyasında işportacıdan bir şeyler satın aldığını görmüş ise, memur olan için başka bir yere tayin edileceğine, çalışan için ise, işinizden ayrılıp, başka bir işe gireceğinize tabir edilmektedir. rüyanızda işportacılık yaptığınızı görmek, ticaret ehli için, kazancın artacağına, çalışan için, çalışmakta olduğunuz...
Rüyada işkembe gören kişinin arkasından dedikodu yapılıyor demektir. Rüyada işkembe yediğini görmek, iş yaşamında edilecek terfiye delalettir. Genel olarak işkembe görmek, sıkıntı, dedikodu ve sağlık sorunları ile yorumlanır. Rüyada işkembe satmak, önce sıkılıp üzüleceğiniz fakat sonra feraha ereceğiniz anlamına gelir.
Rüyada altına kaçırdığını gören, yaşamında rahat edeceğine yorumlanmaktadır.   Kişi rüyasında altına işediğini görmüş ise, geleceğinin iyi olacağına ve rahat bir yaşam süreceğine tabir edilmektedir. Rüyada altına işemek kazancın çoğalmasına işarettir. Tuvalette işediğinizi ve her yere taşırdığınızı görmek, bereketinizin artacağına ve bol kazanca sahip olacağınıza delildir. Çişinizi altınıza yaptığınızı görmek,...