Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Rüya Tabiri – M –

Rüya Tabiri

Müzzemmil Süresini okuduğunu görmek, iyilik ve hayır sahibi olmaya işaret eder.     Rüyada Müzzemmil süresini okuduğunu görmesi, iyilik ve hayır sahibi olmaya, geceleri namaz kılmaya, Kur'an-ı Kerim Tilaveti, dünya ve ahiret müşküllerinden kurtulmaya işarettir.
Rüyada müzdelifede olduğunu gören kimse, borcunu öder. Eğer bir kimse kendisini müzdelifede olduğunu görürse, ibadet etmeye çalışmadan dolayı övülür ve hayırlı bir şöhrete erişir. Bazen de, o kimse üzerinde bulunan borcu öder ve sözünü yerine getirir.
Rüyada müşteri görmek yoksul kimseye yorumlanabilir. Bir kimse rüyasında bir şey sattığını veya satın aldığını görse, bu rüya o kimsenin bir şeye muhtaç olmasına yorumlanabilir.
Rüyada müslüman olduğunu görmek dinde doğruluğa işaret edebilir. Eğer bir kimse Allah'a ortak koşan biri ise, bu kişi Müslüman olduğunu ve kıbleye karşı namaz kıldığını veya Allah'a şükretmesi ve hidayete ermeye yorumlanabilir. Bir kimse Müslüman olmayan bir memlekette olduğunu ve kendisini de İslam memleketine geçtiğini görürse, o kişi ölür. Eğer...
Rüyada Mürselat Süresini okuduğunu görmek,   Rüyada Mürselat süresini okuduğu nu görmek, korkudan emin olmaya, genişlik ve rahmetle rızıklanmaya, Aile etrafı hakkında cömert davranmaya işarettir.
Rüyada Mürekkep görmek, sağlık ve işlerinde başarıya ulaşmaya işaret eder.   Bir kimse rüyasında mürekkep görmesi, başarı olarak işlerinde yükselmeye, yine rüyada mürekkep, rüya sahibinin hareketlerine dikkat etmesi gerektiği anlamına gelir. Mürekkepli kalem görmek, eşi hamile ise erkek çocuğu olacağına işarettir. Mürekkepçi ise, erdem ve ihtiyaçların giderilmesine bulunduğu mevkiden yükselmesine...
Rüyada müneccim görmek, sıkıntılardan kurtulacağına ve müjdeli habere işaret eder.   Müneccim, genelde kâhindir. Müneccim bazı şeylerden haberi olan, gizli sırları görebilen anlayan anlamına gelir.  Bazı tabircilere göre, Müneccim bekar bir kimsenin evleneceğine, evli karı koca için ise ayrığa, rüyayı gören gebe bir kadın ise doğum yapmasına işaret eder. Rüyasında...
Rüyada birisi ile münakaşa, tartıştığını görmek, üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.   Bir kimse rüyasında münakaşa ettiğini görmesi, kendisini sıkıntı ve üzüntü getirecek işlerle uğraşacağı anlamına gelir.
Bir kimse rüyasında Münafikun Suresini okuduğunu görmesi, kendi dininden olmayan insan işaret eder.   Rüyada Münafikün suresini okuduğunu görmek, kendi itikadından(dininden) olmayan kimselerle düşüp kalkmaya işarettir.
Rüyada Mümtehine Suresini okuduğunu görmek, Rüyada Mümtehine süresini okuduğunu görmesi, yüce Allah a halisane ibadet ve ilmi öğrenmek isteyen, taatte bulunmaya işarettir.
Bir kimse rüyasında Mülk Suresini okuduğunu görmesi rüya sahibinin rızka ve mala işaret eder.   Rüyada Mülk süresini okuduğunu görmesi, çok mala ve rızka sahip olmaya, yüce Allah in kudret ve azametin tefekküre işarettir.
Rüyada mühürlemek Allah'ın ona gazap etmesine işaret edebilir. Bir kişi elinde mühürle, mal veya mahsül üzerine mühür vurduğunu veya nişan ettiğini görürse, bu rüya memuriyete ehilse vali veya memur olarak tayin edilir. Eğer bu kişi fakirse servet sahibi olur.
Rüyada Mühür görmek, Mal ve güven anlamına gelir.   Bir kimse rüyasında mühür, kaşe veya damga görmesi, rüya sahibinin söz sahibi olacağı anlamına gelir. Rüyada mühür büyük hedeflerin olduğuna işarettir. Rüyasında mührü bir kağıt üzerine bastığını görmek, başarı bir iş yaparak doğru bir karar vermeye ve bu işte çok başarı...
Rüyada mühendis görmek, zenginliğe işaret eder.   Rüyada mühendis görmek, mamur bir şeyin harap olmasına, harap olan bir makamın yıkılmasına, arabozucu ve şerre delalet eder. Rüyada mühendis olduğunu gören kimsenin, ömrünün uzun işaret eder. Çünkü mühendis uzun ümitli olur. Yücelik, şerefe ve amirliğe de delalet eder....
Rüyada müftü yani İslam alimi görmesi, gayret içinde olmaya işaret eder.   Bir kimse rüyasında müftü görmek, dini bir gayret ve çaba içinde olduğuna işarettir