Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Rüya Tabiri – O –

Rüya Tabiri

Rüyada ozan görmek, sürpriz ile yorumlanır Rüyada bir halk ozanı ile karşılaşıp onun şiirlerini dinlemek bir Anadolu kasabasına uğrayıp orada sürprizlerle karşılaşacağınıza, yahut sizi devamlı olarak rahatsız eden sevmediğiniz bir kimsenin şımarıkça hareketleri ile rahatsız olacağınıza işarettir.
Rüyada oyuncak görmek, hayal gücü ile yorumlanır Rüyanızda çocuğunuza herhangi bir oyuncak aldığınızı görmek, uzun zamandır düşündüğünüz bir işe başlamak için karar verdiğinize delalet eder. Rüyada bir oyuncakla oynadığını gören, kafasında kurup da hakikat yapamadığı bir şeyi meydana getirir.
Rüyada oyun oynamak dinde bazı şeyleri eksik yapmaya delalet edebilir. Rüyada oyun oynamak kendini beğenmeye kibirliğe ve başkaları ile alay etmeye yorumlanabilir. Eğer bir kimse rüyada tavla oynadığını görürse, bu rüya yükselmeye, izzet ve şöhrete, bazen de rüyayı gören kişinin uyanıklığında edeceği alay ve bir duruma karşı gelmeye işaret edebilir....
Rüyada oynamak hastalık ile tabir olunur Rüyada oynamak musibet ve hastalık ile yorumlanır. Bazı tabirciler demişlerdir ki; bir kimse rüyada oynadığını görse, bir musibete yada hastalığa uğrar. Yahut halk arasında itibarı düşerek işi rezalete varır. Tanınmış bir kişinin karşısında oynadığını görmek, o kimse ile alay etmeye delalet eder. Kendi karşısında...
Rüyada bir şeyi oyma, alınacak haber ile yorumlanır Rüyanızda oyma işi yaparak bir tahtayı yada herhangi bir şeyi oyduğunuzu görmek, çok uzun bir zamandır görmediğiniz ve haber ala adığınız bir husus, konu hakkında bir haber alarak üzüleceğinize işarettir.
Rüyada oy atmak, hayır ile yorumlanır Rüyada herhangi bir seçim sandığına oy attığınızı görmek, kafanızda tasarlayıp yapmakta tereddüde düştüğünüz ve kararsızlık çektiğiniz bir işin yapıldığı takdirde hayır ile sonuçlanacağını gösterir.
Rüyada ova görmek, mutluluğa işarettir Rüyada gözünüzün alabildiğine, hatta gözünüzü bile göremeyeceği kadar uzanan bir ova görmeniz, rüya sahibinin büyük bir sevinçle karşılaşıp mutlu günler yaşayacağına delalet eder.
Rüyada oturmak, korkaklığa işarettir Rüyada oturduğunu görmek, acizliğe, zafiyete ve korkaklığa işarettir. Dul bir kadının rüyada otorduğunu görmesi genç biri ile evleneceğine delalet eder. Bir rivayete göre de, oturmak, işlerinin hafifleşeceğine, geçiminin daralacağına işarettir.
Rüyada oturak görmek, mutluluğa ermek ile tabir olunur Rüyada oturak yani lazımlık görmek, oldukça zor bir durumda iken size yardım elini uzatan, sizden yardımını esirgemeyen yakın bir arkadaşınızı yanınızda görmek mutluluğuna ereceğinize işarettir.
Rüyada otopsi yapıldığını görmek, bir iş için müracaat ile yorumlanır Rüyada bir ölüye otopsi yapıldığını görmek, başvurduğu bir iş hakkında kendisine red cevabı verileceğine, kendisinin bir ölüye otopsi yaptığını görmek, bir mesele hakkında bilgi almak için ya bir doktora veya bir avukat veyahut bir fen adamına müracaat edeceğine yorumlanır.
Rüyada otopark görmek, bolluk ve mutluluk ile tabir olunur Rüyada arabanızı bir otoparka bıraktığınızı görmek, özel yaşantınızın beklenmedik bir olaydan sonra birden bire lehinize olarak çok değişeceğine, sizin kendinizin bir otopark işlettiğinizi görmek, yakın bir akrabanızın maddi yardımı ile işlerinizi genişletip kazancınızı arttıracağınıza ve bu suretle bolluk ve mutluluk içine...
Rüyada otomobil görmek, insanlar tarafından sevildiğinize işarettir Rüyada otomobil kullandığını görmek, bulunduğu işte başarılı bir idareci olduğuna; memur veya işçi değil de halktan biri ise, onlar tarafından sevildiğine ve becerikliliği yüzünden onların hükümetle olan işlerinde aracılık yaptığına delalet eder. Bir otomobilin içinde olduğunu görmek, bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve sonra...
Rüyada otobüs görmek, uzak bir yolculuk yapılacağına işarettir Rüyada bir otobüs ile seyahat ettiğini görmek, uzak br yolculuğa çıkacağına işarettir. İçi yolcu dolu bir otobüs görmek, rüya sahibinin çok gürültülü bir toplantıya katılacağına; otobüsten indiğini görmek, devlet dairelerinden birisinden olan bir işinin yerine gelmeyeceğine işarettir.
Rüyada otelci görmek hasta olan kişinin ölümüne işaret edebilir. Eğer bir kimse rüyada otelci olan birini görürse, bu rüya verilen sözü bozmaya, hıyanet etmeye yorumlanabilir. Otelci görmek; zorluk zahmet çektikten sonra rahata ermeye, geçimsiz olan kimsenin kaynaşmasına ve arkadaşlık içinde bulunmasına yorumlanabilir.
Rüyada otel görmek, uzun bir yolculuk ile tabir olunur Rüyada bir otelde bulunduğunuzu görmek, yakın bir zamanda uzun yolculuğa çıkacağınıza; bir otel odasında yattığınızı görmek, hiç beklemediğiniz bir olay yüzünden huzurunuzun bozulacağına, keyfinizin kaçacağına işarettir.