Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Rüya Tabiri – T –

Rüya Tabiri

Rüyada tütün ve duman görmek Allah-u Teala'dan gelecek azaba yorumlanır. Rüyada bir kimse kendi evinden veya dükkanından duman çıktığını görürse o kimse sıkıntı ve şiddeten, dert ve tasadan sonra hayır, bolluk ve berekete erer. Eğer görülen duman içinde et pişen bir yerden çıkıyorsa sıkıntılı günlerden sonra rüya sahibinin ulaşacağı mal-mülke,...
Rüyada türbe görmek günahlardan tövbe etmeye yorumlanabilir. Bir kimse rüyasında türbeye gittiğini görürse bu o kişi için iyi ve hayırlı amel yaptığına, insanlara hayır ve iyilikte bulunduğuna delalet edebilir.
Rüyada tünel görmek anlaşma yapmaya yorumlanabilir. Rüyada bir tünelden geçtiğini görmek büyük işler başarmaya, iyi amel sahibi olmaya ve hastalıktan kurtulup şifa bulmaya yorumlanabilir. Bazı rüya tabircileri tünel görmeyi ölüm olarak yorumlarlar.
Rüyada tükürük görmek kişinin gücüne yorumlanabilir.  
Rüyada tüfek görmek düşmanla tabir edilebilir. Eğer bir kimse tabancasını ateşlediğini görmüşse bu düşmanı olan kişiyle yaşayacağı kavgaya yorumlanabilir.
Rüyada tüccar görmek kazanca yorumlanır. Rüyada bir kimse bir mağazada kumaş ve tüccarın elbiselerinin üzerinde altın olduğunu ve bu tüccarın etrafına emirler yağdırdığını görmesi rüyayı gören kişi için ticarette reis olur. Bir tüccar insanların üstünü olmadığı halde elinde ticaret aletlerinden ölçü, tartı gibi şeyler görmesi, o kişi yoksulluktan emin olur....
Rüyada tuzcu görmek insanların arasını bulmaya çalışan kimseye yorumlanabilir. Eğer bir kimse tuzcu olan birini görmüşse bu rüya, para yoluyla mal edilen şeye yorumlanabilir.
Rüyada tuzak görmek dini zayıf olan kimseye yorumlanabilir. Kuş avlamak için tuzak kurmak kaba kuvvetli adama delalet edebilir. Bir kadın tuzak kurduğunu ve o tuzağa gelen her kuşun uçup gittiğini görse, o kadın kocasından hamile kalmayı arzu eder, fakat bu mümkün olmaz.
Rüyada tuz görmek zorluk çekilmeden elde edilecek mala yorumlanır. Rüyada iki düşman arasında görülen tuz, iki düşmanın barışmasına işaret eder. Bir kimse rüyada bir yerde halkın rahatlığının bozulduğunu görürse, orada eziyet ve kıtlık yaşanacağına tabir edilir. Tuz görmek; uğraş ve hastalık olarak yorumlanır. Beyaz tuz görmek; dünyaca takvalık, hayır ve...
Rüyada tuvalet görmek içinde malı bulunan dükkana yorumlanabilir.  
Rüyada tutkal görmek işinin ehli olan bir adama işaret edebilir. Eğer bir kimse tutkalla bir iş yaptığını görürse bu kimse için işlerinde tecrübeli olduğuna, insanların aralarını bulmaya çalışan kimseye yorumlanabilir. Dolandırıcı, düzenbaz ve kaçak bir adamın tutkal görmesi onun yakalanmasına yorumlanabilir. Tutkala benzeyen her yapıştırıcı türü hırsız ve kaçak kimselerin...
Rüyada turunç görmek üzüntü ve kedere yorumlanır.  
Rüyada turşucu görmek sözünde durmayan kişiye işaret eder. Turşucu görmek; ahlak yönünden kötü olan birine ve müsrif kişiye yorumlanabilir.
Rüyada turşu görmekte hayır yoktur. Turşu suyu içmek veya yemek sıkıntılı günlere ve üzüntüye delalet edebilir. Rüyada meyve veya meyve benzeri şeylerden turşu kurduğunu görmek dinden çıkmaya veya ibadete başlamış olan kimselerin ahlakıyla ahlaklanmaya veya mal israfına veya düzeni bozmaya yorumlanabilir.
Rüyada turp görmek helal rızka yorumlanabilir. Eğer bir kimse turp görmüşse bu rüya göçebe bir insana, hacca gitmeye de yorumlanabilir. Bazı rüya yorumcuları elinde turp gören kimse, hayırlı bir iş yapar şeklinde yorumlarlar.