Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Rüya Tabiri – Z –

Rüya Tabiri

Rüyada Zürafa görmek, hamile kadına, kocasına hoş davranmayan hanıma, malın zarara uğramasına, iş için seyahate yorumlanmaktadır. Rüyada zürafa görmek, düşmanlarınız olduğuna, fakat bu düşmanlara, bilgi ve becerileriniz sayesinde onlara karşı durmaya ve diğer insanlardan farklı ve bu yüzden aranılan kişi olduğunuza tabir edilmektedir. Zürafanın size doğru yürümesi mutlu günlerin geleceğine,...
Rüyada zümrüt görmek, hayırlı evlada, eşinden ayrılmaya, rızka, fakirlikten varlığa delalettir.   Rüyada zümrüt görmek, iyiye de kötüye yorumlanmaktadır. Etrafınızda sizi çekemeyen kişilerin ve bu kişilerin kötü sözleri yüzünden ayrılmaya ya da çok mutsuz olacağınıza tabir edilmektedir. bekar bir kişinin zümrüt görmesi tanınan ve herkes tarafından beğenilen biriyle evlenmeye, yeni...
Rüyada Zümer Suresini okumak veya ondan bir parça okuduğunu görmesi, ahiret hayatının güzel yaşamasına işaret eder.   Rüyada Zümer Suresini okuduğunu görmek, kıyamet günü müminlerle ön safta bulunmaya, güzel yaşamaya işarettir.
Rüyada zülüf gören kişi, fakir ise zengin olur, hasta ise şifa bulur, hayırlı evlat sahibi olur.   Rüyada yüzünün iki tarafından zülüfler görmesi hayırlı erkek evlada, şakaklarının ağrıdığını ve hasta olan bir kişinin hastalığına şifa bulmasına, iki yanda zülüflerinin olduğunu görenin iki hayırlı erkek evladı olur ya da kişinin kazancı...
Rüyanızda Hz.Zülküfl( a.s ) ’mı görmek, çevrenizden birine kefillik yapacağınıza tabir edilir.   Rüyada Zülküf Peygamberi görmek, yakın bir tanıdığınıza bir konu hususunda destek olacağınıza ya da ona kefil olacağınıza delildir.
Rüyada Zülkarneyn ( a.s ) ’ mı görmek, yardımda bulunacağınıza tabir edilmektedir.   Rüyanızda büyük zat olan Zülkarneyn ( a.s ) ’ mı görmek, şefaate uğrayacağınıza, ihtiyacı olan iyi birine de yardımda bulunacağınıza işarettir.
Rüyada Zülfikar'ı görmek, hayırlı amel işlemeye, liderliğe ve çevrenizce saygı duyulan kişi olduğunuza tabir edilmektedir.  
Rüyada zurnacı görmek, güzel günlere işarettir.   Rüyada zurna çalan birini görmeniz, sıkıntılı günlerin geride kalacağına, aydınlık ve ferah günlerin sizi beklediğine yorumlanır.
Rüyada görülen zurna, sıkıntı ve üzüntü demektir. Ölü kimsenin ardından ağıt yakarak ağlamaya yorumlanır. Feraha ve sevince de işarettir.   Rüyada zurna sesi duymak, sizi öven sözler duyacağınıza tabir edilir. Bir hastanın yanında çalınan zurna hasta kişinin vefatına ve ardından bağırarak ağlanacağına, fitneye düşeceğine yorumlanır. Size zurna verildiğini görmek, feraha...
Rüyada birinin size zulüm ettiğini görmeniz, çok üzüleceğinize işarettir   Rüyada yöneticileriniz ya da büyük birinin size zulüm ettiğini görmeniz, bir olaydan ötürü harap olacağınıza, sizin zulüm yaptığınızı görmeniz yoksullaşacağınıza işarettir.
Bir kimse rüyasında Zuhruf Suresi okuması, kıyamet gününün selametine yorumlanır.   Rüyada bu süreyi okuduğunu görmek, kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatinin selamette ermesin işarettir.
Rüyada bir zorba ile karşılaştığınızı görmek, sağlıklı kararlar veremediğinize işarettir.   Rüyada size zorla bir şey yaptırmak isteyen birini görmeniz, işinizle alakalı yanlış kararlar vereceğinize ve zor duruma düşeceğinize tabir edilir.
Rüyada kutsal bir yeri ziyaret ettiğiniz görmek, bereket manasını taşımaktadır.   Rüyanızda peygamberimizi ziyaret ettiğinizi görmek, hayırlı ameller işleyeceğinize, Kâbe ’yi ziyaret ettiğinizi görmek, bolluk ve bereket sahibi olacağınıza tabir edilir.
Rüyada insanlara ziyafet verdiğinizi görmek, hayırlı işler yapmaya tabir edilir.   Rüyada bir kimsenin ziyafet verdiğini görmesi, bir grup insanlarla toplanıp yoksullara yardımda bulunacağınıza işarettir. Ziyafet yemeklerinde bulunduğunuzu görmek, onur ve şeref sahibi olacağınıza, güzel bir sofra kurup o sofraya kimsenin oturmadığını görmek iyiye işaret değildir.
Rüyada zirvede bulunduğunuzu görmek, ağır bir yükün altına gireceğinize tabir edilir.   Rüyada bir dağın zirvesinde olduğunuzu görmek, işinizde size yüklenen ağır bir sorumluluğa yorumlanmaktadır.