Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Sevgililer, kocalardan daha hamarat

1.073
Sevgililer, kocalardan daha hamarat

Yapılan uluslararası bir araştırmada, beraber yaşayan çiftlerde erkek arkadaşların, evli erkeklerden daha fazla temizlik yaptıkları öne sürdü. Kadınlar her halükarda erkeklerden çok daha fazla ev işi yapıyor.

Evlenmeyi tercih etmeyen ve beraber yaşamayı seçen çiftler, tüm dünyada artıyor. Neden böyle bir dinamik oluştuğunu anlamak amacıyla, erkeklerin ev işlerine yaptıkları katkılar araştırıldı.

Araştırmaya 28 ülkeden, 8 bin 119’u erkek, 17 bin 636 kişi katıldı. Çiftlerin bazıları evli ve diğerli ise birlikte yaşıyordu. Yapılan araştırma sonucunda, erkeklerin ortalama haftada 9 saatini ev işlerine ayırdığı ve kadınların ise 20 saat ayırdığı belirlendi.

George Manson Virginia Üniversitesinde Sosyolog Shannon Davis, “dünya evine girmek, çiftlerde tradisyonal bir etki yaratıyor. Erkek ve kadınları eşit seviyede gören çiftlerde bile aynı durum söz konusu” dedi.

North Carolina State Üniversitesinde (doctorate) Jennifer Gerteisen Marks, “Kadınların daha fazla ev işi yapmasından, hala erkek kadın rollerinin eşit durumda olmadığı anlaşılıyor” dedi

Kaynak : http://www.ntv.com.tr/news/418698.asp

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.