En güzel aşk kitapları ve romanları

En güzel aşk kitapları ve romanları
19 Eylül 2010 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.

preview En güzel aşk kitapları ve romanlarıElif Şafak’ın Aşk‘ından, Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi’ne kadar, seçtiğimiz aşk romanları. Sevdiğinize aşkınızı ilan etmek için aşkı en iyi anlatan kitaplar…

Aşk romanları, aşk öyküleri, aşkı anlatan mektuplar, aşk şarkıları… Hepimizin hayatının vazgeçilmezleri… Seviyoruz aşkı anlatan kitaplar okumayı, aşkı anlatan filmler izlemeyi.

Sevgilinize Sevgililer Günü’nde, doğumgününde veya herhangi bir gün sürpriz yapıp aşkı en iyi anlatan roman ya da öykü kitaplarından birini hediye edin! İşte, pudra.com’un sizin için seçtiği en güzel aşk romanları…

ask uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Aşk
Elif Şafak / Doğan Kitap
Elif Şafak’ın çok satanlar listelerini aylarca meşgul eden ve halen listelerin başında yer alan kitabı, unutulmaz aşk romanları arasındaki yerini aldı bile.

Ella Rubinstein adlı Amerikalı bir ev kadınının A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmek üzere başladığı serüven, onu dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkarırken, bizi de okuyucu olarak Zahara’nın kitabından Mevlana ile Şems’in ilahi aşklarına götürüyor.

gabriel uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Kolera Günlerinde Aşk
Gabriel Garcia Marquez / Can Yayınları

Bırakılmış bir sevgilinin, yeniyetmelik yıllarından başlayarak yaşlılığın alacakaranlığına dek süren yarım yüzyıllık aşkının öyküsünü anlatıyor Gabriel Garcia Marquez.

19. yüzyılın 20. yüzyıla dönüştüğü bir zaman dilimini kapsayan bu bitmeyen aşkın gerisinde, çağdaşlaşma çabası içindeki bir toplumun saçmalıkları da yazarın ince alay süzgecinden geçiyor.

orhanpamuk uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Masumiyet Müzesi
Orhan Pamuk / İletişim Yayınları

Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un “Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum” sözleriyle başlayan Türk filmi tadındaki romanı, yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizi derinden etkiliyor.

1975’te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen İstanbul’lu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun’un hikayesi, insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüne sahip.

sonmektup uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Son Mektup / Bir Aşk Hikayesi
André Gorz / Ayrıntı Yayınları

Hayatları boyunca yeryüzündeki haksızlıklar karşısında yol arkadaşlığı da yapan Gorz ve Dorine, Dorine’nin uzun yıllar süren acı verici, geri dönüşsüz hastalığının ardından radikal bir karar alırlar ve kendi hayatlarına son verme haklarını kullanırlar. Böylece Gorz’un sevgili karısına yazdığı son mektupta söylediği gibi “diğerinin ölümünden sonra yaşamak” zorunda kalmayacaklardır.

“Yakında 82 yaşında olacaksın. Boyun altı santim kısaldı, olsa olsa 45 kilosun ve hala güzel, çekici, arzu uyandırıcısın. 58 yıldır birlikte yaşıyoruz ve ben seni her zamankinden çok seviyorum” diye başlayan mektubu gözünüzde iki damla yaşla bitirirken, sevginin yüceliğine hayran olacaksınız.

ahmet uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Aşk Köpekliktir
Ahmet Ümit / Doğan Kitap

Ahmet Ümit, “Aşk, imkansızı ümit etmektir”i anlatıyor kitabında. Bir taraftan da aşkın göz kamaştıran yanılsamasını, muhteşem bencilliğini, karanlık cesaretini, görkemli yıkıcılığını…

10 öyküden oluşan kitapta aşk, kimi zaman kanlı bir cinayet için kafi delil oluyor, kimi zaman bir mucize, kimi zaman çözümsüz bir problem, kimi zaman bir ütopya, çoğu zaman da köpeklik.

neslihan uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Ne Güzel Bir Hiçlikti Aşk
Neslihan Acu / Epsilon Yayınları

Neslihan Acu, romanda uyumsuz bir adamla saplantılı bir genç kızın aykırı aşk hikayesini anlatıyor. Düzene başkaldırdığı için acımasızca cezalandırılanlardan biridir Tarık. İdeallerini ve masumiyetini yitirdiği noktada küçük sahtekarlıklara, çıkar ilişkilerine bırakır kendini. Derken Aysel çıkar ortaya.

Bir tarafta kendini tutkulu bir aşka sorgusuz sualsiz teslim eden kız, diğer tarafta onun bu bağlılığını karanlık dünyasının çıkarları için kullanmaktan hiç çekinmeyen erkek…

ayse uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Yeni Moda Aşklar
Ayşe Kilimci / Altın Kitaplar

Masalsı diliyle yoğurduğu öykülerinde birbirinden farklı kahramanlarına şaşırtıcı aşk tarifleri yaptıran Ayşe Kilimci, bir kahramanının ağzından “Aşk, komutanım, dellenmektir, arz ederim!” derken, bir diğerinden, “Anarşinin Allah’ı, kendine hükümsüzlük, amenna onursuzluk” diye tanımlıyor aşkı.

Farklı toplum kesitlerinden aşk fotoğraflarının yer aldığı bu kitaptaki öyküler, aşkın her halini anlatıyor.

asena uzun En güzel aşk kitapları ve romanları

Aynada Aşk Vardı
Duygu Asena / Doğan Kitap

Üç kuşak kadın; anneanne, kız, torun etrafında gelişiyor romanın konusu. Nilüfer, Berlin’de Hitler’i dinliyor; Nilgün, Ay’a inen astronotları izliyor; Nil, Sting konserinde. Üçü de aşık…

Aşkların kimi acılı, kimi gülünç, kimi mantıklı… Kimi zaman güldüren, kimi zaman kızdıran, kimi zaman hüzünlendiren taraflarıyla Duygu Asena, sizi romanın içine çekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git