Ayrılık Bahaneleri

Ayrılık Bahaneleri
27 Eylül 2007 tarihinde eklendi, 1.519 kez okundu.

İlişkinizin iyi gittiğini düşünürken sevgiliniz sizi sevdiği halde ayrılmanız gerektiğini söylüyor ve nedenlerini sıralıyor. Peki size söylenen nedenlerin gerçekte ne anlama geldiğini biliyor musunuz ? Okuyun o zaman…

klar sonsuza kadar sürecek değil ya, biter elbette. Ama aşkın bittiğini sevgilisine açıkça itiraf edebilen insan sayısı pek azdır. Hep bahanelere başvurulur. Bu işin kadını erkeği de yoktur üstelik. Her iki cinste bu bahanelerden yararlanır.

 • Senin sevgine layık değilim ya da sen benden iyilere layıksın
 • Tamam beni çok seviyorsun ama ben seni senin beni sevdiğin kadar sevmiyorum. E, bu da söylenmez ki… Benim gönlüm uçarı bir o çiçeğe, bir bu çiçeğe konmak istiyor. Oysa sen sevdiğin zaman kendine körü körüne bağlı birini istiyorsun. Ben bir hafta biriyle bir ay başkasıyla yaşamak istiyorum. Şimdi seni aldatsam da ayıp olacak. En iyisi tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna….
 • Ben seni mutlu edemem
 • Beklentilerimiz farklı. Sen ayrı dünyadasın,ben ayrı dünyada. Aynı müziği dinlemiyoruz, aynı filme gitmiyoruz, aynı içkiyi bile içmiyoruz. Bizim birlikteliğimiz ancak bir kaç günlük heyecan olabilir. Şimdi bunu sana böyle söylesem. ” Demek her şey bir yalandı” diyeceksin. Ben de sana cevap vereceğim. Senin mutlu olmanı gerçekten istiyorum ama bensiz…
 • Seni seviyorum ama ailemi de seviyorum ve vazgeçemiyorum
 • Ben ana (ya da baba) kuzusuyum. Annem babam ne derse o olur diyor. Onlara karşı çıksam, harçlığımı keserler, arabamı altımdan alırlar, beş parasız ortada kalırım. Hem aşk dediğin nedir ki? Geçici bir heves. Ben onların istediği biriyle evlenirsem gelsin paralar… Paraya sırt çevirip seninle olamayacağım, kusura bakma…
 • Serseri ruhluyum ve özgürlüğümü seviyorum. Kimseye bağlanamam
 • Başka bahane bulamadım. Aslında istesem öyle mazbut, öyle evine bağlı bir insan olurum ki… Ama seni sevmiyorum. Güzel şeyler yaşamış olabiliriz ama bitti artık. Üstelik bu bahanede çok fiyakalı. Sen şimdi bunu yakın arkadaşların arasında da söylersin benim popülaritem artar. Bundan sonra ki kız arkadaşım da beni elde tutulmayan bir serseri olarak tanıyıp daha çok üstüme düşer. Hay aklımla bin yaşayayım…
 • Sağlıklı düşünmek için ilişkimizi dinlendirmeye almalıyız
 • İlişkimizi bitirmeliyiz diyecektim ama zımdan bu çıktı. Hem zaten diğerini söyleyecek cesaret yok bende. Bu yüzden bununla idare et. İlişkimiz dinlenirken, ben harekete geçeceğim. Etrafta serseri mayın gibi dolaşacağım, ve kendime yeni,yepyeni işler arayacağım.
 • Aşkımız heyecanını kaybetti
 • Adrenalin bağımlısıyım. Ben aşk falan değil resmen heyecan istiyorum. Bunu da bana ancak başka bir aşk sağlar. Seni terk etmeye niyetliyim de ”Bana heyecan lazım” diyemiyorum. Şimdi biliyorum sen kendini değiştirmeye çalışacaksın. Saç şeklin, makyajın, kıyafetlerinle beni yeniden heyecanlandırma çalışmaları içine gireceksin. Ama boşa yorulma. Çünkü ”Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim…”
 • Sorun sende değil bende
 • Bu cümlenin devamı büyük olasılıkla şu şekilde gelecektir. Kafamın içindeki problemleri çözemediğim için ilişkimize konsantre olamıyorum. Ama söylenmek istenen gerçekte şudur: ” Senden bıktım. Artık hayatımdan çıkmanı istiyorum. Zaten benim kafamda ki tek problemde sensin. Sen olmasan o kadar rahatlayacağım ki anlatamam. Senden ayrılabilmek için kendimi bile sorunlar insanlar grubuna soktum. Anla artık ve beni rahat bırak…”
 • Zamana ihtiyacım var
 • Senden ayrılmak istiyorum ama bunu sana direkt söylersem bana neden diye soracaksın. Ben de başkasından hoşlandığımı söyleyemeyeceğim için doğru dürüst bir neden gösteremeyeceğim. Biraz ayrı kalırız. Ben seni arada bir telefonla ararım. Sonra da aramalarım seyrekleşir. Aramızdaki ilişki soğur belki bir süre sonra da sana ” Bu zaman içinde çok düşündüm ama seninle yapamayacağım” derim. Böylece bu işte biter.
 • Çok iyi bir insansın ama
 • Çok iyi bir sevgili değilsin. Ben beni heyecanlandıracak ayağımı yerden kesecek gerektiğinde beni süründürecek birini arıyorum. Oysa sen benim her dediğimi yapıyorsun. Her sorunuma çözüm buluyorsun tamam bende seviyorum ama kardeşim gibi. İyisi mi ”Sen kendin gibi bir taze bahar seç” ben de kendi yoluma gideyim.

Etiketler:

Ayrılık Bahaneleri Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. BAĞLANMAK YOK! dedi ki:

  boş iş boş şeyler ya bende ayrılmak istiyorum ama neden yok. benim aşkım elde edene kadar sürüyo baplanamıyorum çok istesemde. böyle elde edince tekmeyi basıyorum napim sevemiyorum o yüzden eğlenmeme bakıyorum

 2. simge dedi ki:

  hakan dogru söylemissin cnm aynen bndede aynisi oldu :|

 3. Hakan dedi ki:

  İnsanlar açık ve net olmalıdır.Ne yazıkki bazı insanlar sevginin değerini bilmiyor.Amaçları sadece eğlenmek,vakit geçirip gününü gün etmek.Yazık çok yazık.Duygularla oynanmamalı.Ne yazkıkki yukarda en son yazılan bahane banada söylenmişti.Ama sonunda anladımki,evet gerçekten değmiyormuş.Sevgi ucuz ve basit değil.Sevgi onu hakedecek olan kişilere verilmeli.Çok sevmiştim ama o sevgiden geriye yıkık bi yürek ve unutulmaz bir acı kaldı.Mert olun açık olun ve söyleyin.Bitti!!! Bahaneler karşınızdakilere acı çektirir..

 4. sahra dedi ki:

  millete bahane lazım günümüzde adam gibi adam kalmadı ne istediği bilen,işleri güçleri karı gibi kıvırmak ben gayet net bir şekilde ilişkimi bitirdim içimde rahat çok şükür herkese tavsiye ederim

 5. gizem dedi ki:

  bnce böle selere gerek yok direk sevginin bittiğini söle olsn bitsn eminm o da sevgisiz bi ilişki istemez stn

 6. gizem dedi ki:

  bnce böle selere gerek yok direk sevginin bittiğini söle olsn bitsn eminm o da sevgisiz bi ilişkiistemez stn

 7. meçhul serser dedi ki:

  geçen bir haber aldım askımdan ayrılıyoruz diye hiç bir sebeb göstermeden çekti gitti …. demekki gerçekten sevseydi ayrılığı aklından bile geçirmezdi onu hiç affetmeyecem o büyük askımızın KATİLİ ESMER MELEĞİM

 8. çilem dedi ki:

  haklısınız erkek milletine güwen olmuo boşwerin yhaa sallla gitsinnn

 9. seda dedi ki:

  güzel yazmışsın..ben aynı şeyleri yakın zamanda yaşadım ve aynı kelimeler bana söylendi..bu erkeklerin taktiğmi anlamıyorum….ve ne yazık ki gercek sevgiyi bilmiyolar buna inandım….

 10. efsun dedi ki:

  bence biten aşk bitmiştir bahane uydurmaya gerek yok sanırım. bırakın giden gitsin sizin içinizde sevgi ve aşka dair duygular taşıyorsanız eyer sizi mutlaka teketmeyen o en büyük aşkı bulacaksınız zaten.

 11. funda dedi ki:

  ben öle bahane aramam .. direk lafımı çakarım .. zaten genelde ben bitiririm çünkü karşı cinsimden çok iyi anlarım.. ona göre hareket ederim, onuda kendime göre yönlendirtirim ;)

 12. ayşegül dedi ki:

  sen herkezden farklısın beni gerçekten çok seviosun ama tek taraflı olmak yetmiolar yolun açık olsunn hep mutlu ol…

Sayfa başına git