Aşk Yazıları – Aşk Sözleri

Mutlu cinsellik için stratejiler

1.403
Mutlu cinsellik için stratejiler

 Uzun süreli ilişkilerin sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri partnerinize karşı sevginiz arttıkça ona karşı hissettiğiniz cinsel çekimin azalması. 

Bir zamanlar yalnızca sevgilinizle seks yapabilme ihtimalinizin bile sizi saatlerce hangi sütyeni giymeniz gerektiğini düşünmeye itebiliyorken şimdi yalnnızca yemek yapıyor, iş maillerine bakıyor ve yıllardır birlikte uyuduğunuz insanın uyurken çıkardığı hışırtıları dinliyorsunuz.

Partnerinize karşı duyduğunuz aşk ve bağlılık her geçen gün artarken cinsel isteğiniz köreldiğinde yapılacak en akıllıca şey nedir biliyor musunuz?

İşte sizin için hazırladığımız 6 tavsiye!

Partnerinizi kendi haline bırakın ve davranışlarını gözlemleyin. Bizler birlikte olduğumuz kişilerden korunma ve mahremiyet bekleriz. Fakat bu iki önemli unsur, aynı zamanda çiftlerin arasındaki cinsel çekimin en azılı iki düşmanı.

Güven ve mahremiyete ihtiyacımız olduğu gibi bir ilişkide gizem ve yenilik de çok büyük önem taşıyor.

Partnerinizi gözlemleyin ve eskisine göre farklı bir davranışını keşfedin. Artık hangi konulara merak duyuyor ve tutkuyla bağlandığı bir işi veya hobisi var mı? Bunları farketmek ona karşı bakış açınızı kesinlikle değiştirecek!

Sizi tahrik eden şey hakkında partnerinize mutlaka dürüst olun. Kocaman öpücükler ya da güzel bir masaj sizin için çok heyecan verici değilse belki de yatak odasındaki sıkıntınız bu konudaki çekingenliğinizden kaynaklanıyor olabilir.

Yatak odasında söylemekten çekindiğiniz, tabu olarak gördüğünüz bir şeyi deneyimlemek istiyor ve bunu partnerinize söylemiyorsanız, ilişkinizdeki seks eksikliğinin nedeni bu olabilir.

Seksteki istekleriniz bencilce olsa bile bunu istemekten asla çekinmeyin. Arzularımız her zaman bencilce olmuştur ve bu çok normal bir durum. Sekste bizi tahrik eden şeyler, gün içinde canımızı sıkan ya da çok sıradan bir şey bile olabilir. İstemekten ve denemekten kaçınmayın.

Kendinizi sekste geri çektiğiniz noktaları bulun. Sekste sizi tahrik eden şeyleri sıfırlamak oldukça güç fakat aynı zamanda bu sizi neyin seksten soğuttuğunu farketmeniz için önemli.

Bunu yaptığınızda seks isteğinizi körelten nedenlerin çoğunun partnerinizle ilgili olmadığını göreceksinzi. 

Bu adımda kendi arzularınızı engelleyip engellemediğinizi sorgulayın. Bu arzularınıza ne zaman kilit vurdunuz? Vücudunuzu sevmemeye başladığınızda mı kendinizi geri çektiniz yoksa kendinizi yaşlı ve yorgun mu hissediyorsunuz?

Bu sorgulayıcı yaklaşım kesinlikle “Beni tahrik etmiyorsun!” yakınmasıyla aynı değerde değil ve hem ilişkiniz hem seks hayatınız için çok daha yapıcı. 

Seks arzularınızı körelten bu etkenlerden kurtulmak için partnerinizden size destek olmasını isteyin. 

Partnerinize kendinizi nasıl hissettiğinizi ve artık tahrik olmadığınızı anlatın. Ondan sizi tahrik etmesi için daha çok çaba sarfetmesini isteyin ve ön sevişmeye yoğunlaşın. Bu şekilde özlediğiniz şehveti hissedeceksiniz.

Eğer yatak odasına giderken partnerinizin sizi gün içinde rahat bırakması için seks yapmak aklınızdaki düşünceyse, yatakta yaptıklarınızdan pek haz duymayacaksınız. 

Çünkü bu düşünceyle birlikte partnerinizle duygusal yakınlık be fiziksel tatmin sağlayamazsınız. 

Ayrıca aklınızda bitirmeniz gereken işleriniz varsa, partneriniz de sizinle seks yapmaktan çok zevk almayacak.

Eğer partnerinizle aranızdaki herhangi bir çatışmadan kaçınmak için seks yapıyorsanız, bu durum seksten alacağınız haz ve mutluluğu yokediyor.

Bu nedenle böyle durumlarda sevgilinize dokunurken düşüncelerinizi olumsuzdan olumlu düşüncelere yönlendirin. Ona dokunduğunuzda birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve o an içinde bulunduğunuz yakınlığı düşünün.

İş hayatında performansımızı yükseltmek için kendimize örnek alacağımız bir rol model belirleriz. 

Bize liderlik edecek ve nasıl çalıştığını gözlemleyebileceğimiz, bize hatalarımızı gösteren birini buluruz. Peki bu yöntemi yatak odasında da uygulamaya ne dersiniz?

Tanıdığınız çiftlerden hangisinin ilişkisini takdir ettiğinizi düşünün ve onların ilişkilerini bu kadar özel ve mükemmel kılan şeyi bulmaya çalışın.

Yaşınız ilerledikçe libidonuz bundan etkilenir ve hormon seviyelerinizdeki değişikliklere göre bir düşüş gösterir. 

Yaşlanmanın libidonuzun üzerindeki etkilerine karşı beslenmenize dikkat etmeli, sağlıklı yağları tüketmeli ve kan şekerinizle ruh halinizi düzenlemek için ihtiyacınız olan protein tüketmelisiniz. 

Ayrıca basit egzersizler yapmak libidonuzu arttıran testosteron hormonunun üretilmesine yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.